****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

جمعه 02، خرداد 1399
کاهش شدید صادرات و راکد شدن تولید فرش در آران و بیدگل

کاهش شدید صادرات و راکد شدن تولید فرش در آران و بیدگل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ رئیس هیات امنای بزرگترین شهرک فرش ماشینی کشور گفت: پایبند نبودن دولت در اجرای مصوبات مانند تلاش برای رفع مشکلات ناشی از کمبود مواد اولیه و تخصیص ندادن ارز برای نوسازی ماشین آلات مشکلات شهرک را دوچندان کرده است.

عبدالرحیم مفیدی افزود: دولت در قالب طرح رونق اقتصادی 500 میلیارد ریال نقدینگی برای صنعت فرش ماشینی شهرستان آران و بیدگل در نظر گرفته كه تا كنون تنها 50 درصد آن تخصیص یافته و علت اصلی آن كُندی سیستم بانكی است.

وی با اشاره به اینکه تا 2 سال پیش میزان تولید فرش ماشینی در این شهرک سالانه 35 میلیون متر مربع بود و در حال حاضر هیچ گونه پیشرفتی در تولید حاصل نشده گفت:میزان صادرات هم از 70 درصد در سالهای گذشته به کمتر از 25 درصد رسیده است.

مفیدی  نظارت نداشتن دولت روی ارز نیمایی توزیع شده بین تولیدکنندگان در جهت تامین مواد اولیه و رشد واسطه گری و دلال بازی و در نتیجه افزایش هزینه های تولید و کاهش رقابت پذیری واحدهای تولیدی را از دیگر مشکلات بر شمرد.

رئیس هیات امنای بزرگترین شهرک فرش ماشینی کشور افزود: این شهرستان دارای 800 واحد صنعتی است كه نزدیك به 90 درصد آنها را صنایع تولید فرش و صنایع وابسته تشكیل می دهد اما این روزها با مشکلات زیادی روبرو هستند.

نظرات کاربران

کد امنیتی