****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

دوشنبه 04، آذر 1398
رونمایی از تابلو فرش مقاومت

 

عقیق:آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امشب شنبه ۲۵ آبان‌ماه در آیین اختتامیه کنفرانس بین‌المللی سی‌وسومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در سالن همایش‌های زرین هتل آزادی برگزار شد، ضمن تقدیر از دست‌اندرکاران برگزاری این کنفرانس به ویژه آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی اظهار کرد: این نشست در پرتو نورانیت حضرت محمد(ص) و وجود مقدس امام صادق(ع) با موفقیت برگزار و مباحث ارزشمند و مهمی، میان اندیشمندان تبادل شده است که امیدواریم این مباحث مطرح‌شده، منشأ برکات بسیاری برای جهان اسلام و وحدت، یکپارچگی و انسجام میان مسلمانان باشد.

وی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با شرکت‌کنندگان در کنفرانس و حدت اسلامی یاد و اضافه کرد: ایشان در مورد استفاده از همه ظرفیت‌های جهان اسلام، برای ارتقاء این جهان در ابعاد مختلف عملی، اجرایی و در حوزه‌های زندگی، مباحث مطلوبی را مطرح کردند که امیدواریم این مباحث زمینه‌ساز تمدن نوین اسلامی شود.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه جلوه‌های تمدن نوین اسلامی ظهور پیدا کرده است، تصریح کرد: امروز جلوه‌هایی در جهان اسلام مشاهده می‌کنیم که نشان از تحقق اهداف دین مبین اسلام است.

وی با بیان اینکه موضوع فلسطین امروزه با گذشته، بسیار متفاوت است، مطرح کرد: اگر دیروز امام خمینی(ره) مطرح کردند که فلسطین باید موضوع نخست جهان اسلام باشد، امروز اندیشمندان اسلام این موضوع را به عنوان موضوع نخست خود، انتخاب کرده‌اند.

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: اگر نظر این بود که جهان اسلام، مقابل مستکبران ایستادگی کند، امروز دست تفقد و برتری در اختیار مجاهدان فلسطینی‌ها است که مبنی بر ارزش‌های دینی و آموخته‌های نبی مکرم اسلام(ص) است.

وی با تاکید بر اینکه امروز در یمن و لبنان، دست تفقد و ابتکار عمل، در دست علمای انقلابی اسلام است، تصریح کرد: امروز یک خبر و اتفاق متفاوت در جهان اسلام رخ‌داده است؛ مقایسه کنفرانس سی و سوم وحدت با دیگر نشست‌ها نشان می‌دهد که طی این سال‌های اخیر، رشد اندیشه نو انقلابی و مجاهدپروری از کجا به کجا رسیده است و این رویش در پرتو روشنگری علمای اسلام به دست آمده است.

آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: روز به روز جوانان و روشن‌فکران واقعی روبه رشد هستند و اندیشه‌های نو هر روز تبلور بیشتری دارند و در این چهل ساله گام‌های بسیاری برداشته شده است.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه کنفرانس وحدت باید در بستر گام دوم انقلاب اسلامی دنبال شود، گفت: اکنون اندیشمندان اسلامی باید با نگاهی نو، به سمت آینده‌ای روشن که برای مجاهدان و متقین است، حرکت کنند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به چالش‌های وحدت و تهدیدهای پیش‌رو عنوان کرد: زمانی که از وحدت سخن به میان می‌آوریم، باید بررسی کنیم که اختلاف احتمالی و تفاوت در کجاها وجود دارد؛ اگر از نگاه غرب و مغرب زمین نگاه کنیم، با نگاهی که از نگاه اسلام باشد، تفاوت دارد.

آیت‌الله رئیسی یادآور شد: نگاه غربی هر چیزی را که موافق با نظریات او باشد، آن را مدرن، جدید، قابل دفاع، اندیشه‌ای و عملی نو می‌داند و با همه تفکرات از آن دفاع می‌کند؛ غرب تروریست، آزادسازی و مفاهیم مختلف را از نگاه خود می‌بیند و تعریف می‌کند و تلاش می‌کند تا در اسلام تعریفی را پیدا کند که همراه با نگاه او باشد و با این روش بر اندیشه‌های متعالی جهان اسلام، اندیشه‌های خود را تحمیل کند.

وی از تفاوت‌های میان دوگانه‌های استکبار و استضعاف، عقل و جهل، ملهب و مؤمن و همچنین مسلمان و کافر یاد کرد و گفت: دنیای غرب تلاش می‌کند تا با امپراطوری رسانه‌ای، تفکر و اندیشه جاهلیت مدرن را در جوامع اسلامی توسعه دهد.

آیت‌الله رئیسی از استکبار جهانی، سرمایه‌داری مدرن و بسیاری از شرکت‌های مورد حمایت آن‌ها به‌عنوان تهدیدهایی برای انسجام و وحدت اسلامی نام برد و تصریح کرد: جهان اسلام باید مراقب تفرقه‌های سیاسی، دینی، قومی و قبیله‌ای باشد تا دشمن با استفاده از این بهانه‌ها میان جهان اسلام اختلاف‌افکنی نکند.

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه موضوع فقط بحث سنی و شیعه نیست بلکه موضوع همه جهان اسلام است، اظهار کرد: دشمن به هر روشی تلاش می‌کند، تا جدایی و تفرقه را در میان جهان اسلام ایجاد کند و این نوعی از چالش اصلی است که ما با دشمنان وحدت و انسجام در جهان اسلام داریم.

وی با اشاره به اینکه در راستای وحدت جوامع اسلامی گام‌هایی در جهان اسلام برداشته شده است، مطرح کرد: صهیونیست‌ها نسبت به مسلمانان بسیار کمتر هستند اما با ایجاد اتحادیه‌های مختلف با موضوعات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در ابعاد، اقلیم‌ها و ضاعقه‌های مختلف تلاش می‌کنند تا عدد و برد خود را افزایش دهند، درحالی‌که عدد آن‌ها بسیار کم است؛ آن‌ها با ایجاد اتحادیه‌ها می‌خواهند تاثیرگذاری خود را به جوامع تحمیل کنند

مغرب زمین در جایگاه متهم ضایع کردن حقوق بشر است

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: امروز حقوق بشر اسلامی، مهم‌ترین موضوع است که مبتنی بر آموزه‌های دین می‌توان حفظ حقوق بشر و انسان را تضمین کرد؛ امروز مغرب زمین در جایگاه متهم ضایع کردن حقوق بشر است و جهان اسلام در جایگاه مدعی است و باید این ادعا را نسبت به آنان پیگیری کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اعلامیه حقوق بشر اسلامی مبتنی بر آموزه‌های دینی، می‌تواند حقوقدانان جهان اسلام را متحد کند، گفت: امروز موضوع حقوق انسان مبتنی بر دین، قرآن کریم، آموزه‌های اولیای الهی می‌تواند، جهان را از ظلم و ستم نجات دهد.

رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: مناسبات حقوقی و قضایی می‌تواند در مناسبات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تاثیرگذاری بسیاری داشته باشد، به همین علت از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید مورد توجه اندیشمندان اسلام قرار گیرد.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها امروز نه فقط به مردم کشورهای دیگر بلکه به مردم کشور خود نیز ظلم‌های بسیاری می‌کنند، به همین علت رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام خود به فطرت پاک این جوانان اشاره کردند.

حرکت خلاف وحدت، حرکت در مسیر دشمن است

آیت‌الله رئیسی با تاکید بر اینکه اندیشمندان جهان اسلام امروزه به ایستادگی فعال مقابل مستکبران و تکیه بر داشته‌های جهان اسلام می‌اندیشند، یادآور شد: امروز جهان اسلام موضوع وحدت و انسجام را بیشتر از همیشه، وحدت را به‌عنوان یک حرکت تاکتیکی و اجتناب‌ناپذیر می‌داند و هر فردی که خلاف وحدت حرکت کند، در حقیقت در مسیر دشمن حرکت می‌کنند.

وی اضافه کرد: جرقه بیداری، مقاومت، استکبارشناسی و استکبارستیزی در کشورهای مختلف به یک آتش بزرگ تبدیل شده که دامن مستکبران را خواهد گرفت و زمینه تمدن نوین اسلامی فراهم خواهد شد.

تابلو فرش مقاومت در کنفرانس وحدت اسلامی رونمایی شد

براساس این گزارش، در این مراسم با حضور علمای جهان اسلام از تابلو فرش مقاومت رونمایی شد که این تابلو مزین به آیه ۲۵۰ سوره بقره است که در این آیه آورده شده است: «بَّنَا أَفْرِغْ عَلَیْنَا صَبْرًا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْکَافِرِینَ؛ پروردگارا به ما صبر و شکیبایى عنایت کن و در عبادت ما را ثابت قدم و بر کفار پیروزى بخش».

همچنین در این تابلو فرش چهره‌های جبهه مقاومت از امام خمینی(ره) تا عماد مغنیه به نمایش گذاشته شده است که این ترتیب چهره‌ها نیز نشان می‌دهد، فرهنگ مقاومت از امام آغاز شده و نسل به نسل به جوانان امروز جوامع اسلامی منتقل شده و همچنان ادامه خواهد داشت.

 این تابلو فرش توسط جمعی از هنرمندان اسلامی به صورت دستباف تهیه و به‌عنوان نمادی از جبهه مقاومت به رزمندگان این جبهه هدیه داده شده است.

نظرات کاربران

کد امنیتی