****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

سه شنبه 04، دی 1397
روش غلط در دریافت مالیات بر ارزش افزوده از واحدهای تولیدی

روش غلط در دریافت مالیات بر ارزش افزوده از واحدهای تولیدی


تولایی رییس کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق کاشان گفت: دریافت مالیات بر ارزش افزوده اگر با روش فعلی ادامه پیداکند به‌طور قطع و یقین تولید و صادرات را آسیب‌خواهدزد.


روش غلط در دریافت مالیات بر ارزش افزوده از واحدهای تولیدی
تولایی
رییس کمیسیون مالیات، کار و تامین اجتماعی اتاق ایران گفت: دریافت مالیات بر ارزش افزوده اگر با روش فعلی ادامه پیداکند به‌طور قطع و یقین تولید و صادرات را آسیب‌خواهدزد.
محمود تولایی، در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)، با اشاره به مشکلات تولیدکننده که می‌گوید من مالیات ارزش افزوده را می‌دهم حتی یکسال قبل مواد اولیه خریدم، تولیدکردم جنس در انبارهایم مانده‌است افزود: تولیدکننده ۹ درصد پول را دوسال پیش دست سازمان مالیاتی داده‌است و بعد که می‌خواهد از بنکدار بگیرد چون تحت چتر سازمان مالیاتی نیست از او نمی‌پذیرد.

تولایی، افزود: با این شرایط اعتبارهای تولیدکننده گرفتار می‌شود، سازمان او را جریمه می‌کند و از جهاتی تولید وی زمین‌گیرمی‌شود.

وی گفت: واحدهای تولیدی همینطور بویژه شرکت‌های فرش ماشینی می‌گویند وقتی ما داریم مواد از خارج وارد می‌کنیم، مالیات بر ارزش افزوده آن را دادیم و از کارخانجات بزرگ کشور مثل اکریلیک خرید کردیم حتما مالیات ارزش افزوده آن پرداخت‌ شده‌است.

به‌گفته‌وی، وقتی محصول تولیدکنندگان تولیدمی‌شود و می‌خواهند به بنکدار و مغازه‌دارها بفروشند آنها از تولیدکننده به دلیل اینکه رکوردهای آنها وارد سازمان مالیاتی نرود فاکتور نمی‌پذیرند پس تولیدکننده با این وضعیت به‌نام چه کسی ثبت‌کند؟

رییس اتاق کاشان، با اشاره به اینکه بعضی مغازه‌های معتبر و حجم بالا می‌روند کدی یا شرکتی را می‌آورند که اعتبار سازمان مالیاتی را هم دارد افزود: آنها می‌گویند این شرکت می‌خواهدبخرد اما بعد از پنج سال سازمان مالیاتی می‌آید می‌گوید این شرکت از شرکت‌های غیرمعتبراست بنابراین دوباره آن شرکت تولیدی را جریمه‌اش می‌کنند.

*عدم اتصال زنجیره از مبدا، روش غلط اجرای قانون مالیات ارزش افزوده

تولایی در گفتگو با عصرفرش، با تاکید بر اینکه تولیدکننده یک‌بار اول مالیات را پرداخت کرده‌است و یک‌بار هم اینجا نتوانسته‌بگیرد بنابراین جریمه‌اش می‌کنند افزود: این روش غلط است که تولید را در همه جا بویژه شرکت‌های فرش زمین‌گیر می‌کند.

به‌گفته‌وی، مشکل اینست که در اعتبارهای سازمان مالیاتی زنجیره حلقه‌ها به‌هم وصل نمی‌شود و این عدم اتصال زنجیره از مبدا ( مواد اولیه یا محصول کشاورزی یا واردات) تا مقصد که خریدار نهایی منزل یا مصرف کننده است وجود دارد.

شرح پرماجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده را در گزارش اول و دوم عصرفرش نیز بخوانید

نظرات کاربران

کد امنیتی