****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

شنبه 10، خرداد 1399
8 اشتباه رایج در خانه آرایی

8 اشتباه رایج در خانه آرایی

 

همیشه نیازی به خرج کردن پول های هنگفت و خرید مجلل ترین وسایل نیست تا بتوانید از زیبایی خانه خود لذت ببرید و هنگامی که به آن پا میگذارید احساس آرامش کنید؛ با کمی چاشنی زیرکی میتوان نمای داخلی خانه را زیبا و دلفریب کرد.

در مقاله ای که در مورد سادگی و برازندگی در خانه آرایی نوشتیم توصیه کردیم نقشه ی راه داشته باشید، به عنوان مثال اغلب اوقات پیش می آید که به خانه ای پا گذاشته و در لحظه های اول ورود وسایل آنچنانی و شیک آنجا میخکوبمان کرده باشد اما کمی که با محیط اخت شدیم و بهتر نگاه کردیم، آشفتگی محیط به نوعی کلافه مان کند؛ در عین حال برعکس این مورد نیز صادق است ممکن است به خانه ای به نسبت ساده تر بروید و احساس راحتی و آرامشی که در آنجا دارید را با هیچ کجای دیگر عوض نکنید. این است راز خانه آرایی که به سادگی و با به کارگیری چند ترفند ساده در دکوراسیون میتوانید شما هم از آن دست کدبانوهایی باشید که همه انگشت تحیر به دهان گرفته و از هنرهایتان تعریف کنند.

متاسفانه این روزها اشتباهات متعددی به گونه ای میان افراد و دکوراتور ها جا افتاده و به نوعی به یک اتفاق عادی بدل شده؛ در ادامه به بعضی از این موارد اشاره میکنیم و امید داریم که کارساز واقع شود.

 

به عنوان نکته ی اولیه باید بگوییم نیازی نیست حتما از دکوراتور کمک بگیرید، خانه مکانی است که کاملا جنبه ی شخصی داشته و میتوانید با سلیقه ی دلخواه خودتان آن را زینت دهید، اما اگر بعضی از اصول را ندانید زیبایی برخی چیزها اصلا به چشم نمی آید.

 

 

هرچیز در همه جا

هر وسیله ای جای مخصوصی دارد، شلختگی خانه حتی بهترین طراحی ها را هم زیر سوال میبرد و به نمای خانه شکلی زشت میدهد. حتی بهم ریختگی یکی از عوامل ایجاد کننده ی تنش و اضطراب است و احساس سنگین بودن به فضا میدهد، پس در قدم اول هر شکل خانه ای که دارید مرتب و منظم باشید.

گاهی نگاهی به اطراف خود کنید و از شر بعضی از وسایل خلاص شوید، مخصوصا در اتاق کودکان معمولا از این وسیله های دور ریختنی زیاد پیدا میشود.

 

 

رنگی باشید تا شاد بمانید

نکته ی مهمی است که خانه روحی شاد در قلب خود داشته باشد تا تمام اعضای خانواده هنگام حضور در خانه از فضای موجود لذت ببرند، بنابراین دیگر هیچ چیز شبیه گذشته نیست که تنها رنگ ها برای دیوار در سفید، کرم، بژ و استخوانی خلاصه شده باشد، بلکه میتوان دیوارها را به رنگ های دیگر درآورد و در کنار دیگر وسایل با همان تم رنگی لذت وجود رنگ ها را به جان و دل ریخت.

برای داشتن یک پیمانه ی مشخص باید گفت که اگر حداقل بیست درصد از محیط خانه متشکل از رنگ های شاد باشد، محیط به اندازه ی کافی زیبا و چشم نواز خواهد شد. اگر همچنان از افزودن رنگ به خانه می هراسید، آنها را به تدریج اضافه کنید و آرام آرام گسترش دهید تا احساس سرزندگی در خانه شکل بگیرد.

مقاله ی مرتبط: رنگ و نقش و فرش

 

 

به این کوچک های دلبر آری بگویید.

شکی در زیبایی انواع پارکت ها و لمینت ها یا سنگ ها و سرامیک های گران قیمت نیست اما وجود قالیچه های کوچک در بعضی قسمت های خانه علاوه بر زیبایی قابل توجهی که به سبب طرح های متنوع خود به دکوراسیون میبخشد، تا حدی عایق و جاذب صوتی نیز هست و از این رو آرامش بیشتری در خانه حاکم میشود؛ بنابراین از آنها بهره ببرید و تصویر خانه ی خود را با نمای قبلی مقایسه کنید تا به عمق تاثیرگذاری قالیچه ها پی ببرید.

 

 

استفاده از آینه

آینه نور و تصویر را انعکاس میدهد و وسیله ای است که در خانه های کوچک به شدت کارآمد است چرا که بیشترین تاثیر را در بزرگ نمایی فضا دارد، پس میتوان گفت استفاده نکردن از آینه به خصوص در فضاهای کوچک اشتباه محسوب میشود.

اگر تصمیم به استفاده از این عنصر دلچسب گرفتید آن را جایی قرار دهید که بیشترین میزان نور برای انعکاس و برگشت به آن برسد تا تاثیری دو چندان داشته باشد.

 

 

پوشش های مزاحم، یک نه بزرگ

اغلب وسایل هنگام خرید دارای روکش های پلاستیکی هستند و بعضی ها به خیال اینکه باعث تمیز نگه داشتن وسایل میشوند از کندنشان صرف نظر میکنند که اشتباه بزرگی است؛ این روکش ها صرفا به این دلیل کاربرد دارند که هنگام حمل و نقل وسایل کثیف نشده و آسیب نبینند؛ بنابراین به محض ورود به خانه باید هر گونه روکش پلاستیکی کنده شده و دورانداخته شود.

اگر تمیزی وسایلی چون کاناپه و مبلمان برایتان مهم است یا فرزند کوچکی دارید، از روکش های مخصوص استفاده کنید. هرچیزی به غیر از روکش های پلاستیکی!

 

 

راحتی در وسایل عامل آرامش در خانه

اغلب اوقات زیبایی یک وسیله حواسمان را از سنجش میزان راحتی و کاربردی بودن آن پرت میکند، هر چیزی که برای خانه خریداری میشود باید در راستای استفاده برای روزمره یا لذت بردن از زیبایی آن باشد، وسیله ای که تنها گوشه ای از خانه را اشغال کند بدون اینکه استفاده ی مفیدی داشته باشد، تنها هدر دادن پول است و پس از مدتی هم زیبایی خود را در نظرتان از دست میدهد.

برای مثال یکی از مهم ترین این انتخاب ها مبلمان هستند، که باید به راحتی آنها بیش از زیباییشان توجه کرد چرا که  معمولا روی آنها نشسته و گفت و گو میکنید و یا شاید مشغول تماشای فیلم شوید و این عامل مهمی است که روی آن احساس راحتی داشته باشید.

 

 

مصنوعی های زیبا

این روزها انواع گل و گیاه مصنوعی، که بسیار شبیه نوع طبیعی خود هستند به بازار آمده اند و برای هرکسی انتخابی جذاب به شمار میروند چرا که نه تنها احتیاج به مراقبت های روتین ندارند که همان زیبایی را به محیط میبخشند؛ اما به ندرت پیش می آید که کسی دستمال به دست گرفته و آنها را تمیز کند به خصوص اگر در ارتفاعی بالاتر قرار داشته و چندان در معرض دید نباشند.

در ابتدا دست به کار شده و گل های طبیعی خشک شده را دور بریزید و در مرحله ی بعد سر و سامانی به گل های مصنوعی داده و تمیزشان کنید. دقت داشته باشید که هیچ چیز جای گل و گیاه طبیعی و عطری که به خانه میپاشد را نمیگیرد، بنابراین تا مجبور نشده اید از انواع گل های مصنوعی استفاده نکنید؛ در صورت لزوم نیز سعی کنید کمی بیشتر هزینه کرده و نوع با کیفیت را خریداری کنید و حداقل ماهی یکبار سامانی به گرد و خاک روی آنها بدهید.

 

 

عامه پسند نباشید.

خانه جایی است که نمود شخصیت و سلیقه ی فردی شماست، وگرنه هر کسی میتواند یکسری وسیله ی لوکس را بخرد و در جای جای خانه قرار دهد به خیال اینکه خانه را زیباتر کرده.

خانه را پر نکنید و جیب خود را خالی آن هم به اشتباه! خانه تان را با گنجینه ی ارزشمندتان تزیین کنید، وسایلی که بیشترین هماهنگی را باهم دارند و برای انتخاب تک تکشان وقت صرف کرده اید.

وسایلی را که در سفرهای به یاد ماندنی خود خریده اید، وسایلی که تولید انبوهی نداشته اند و میدانید با استفاده از آنها خودتان با نگاه کردنشان لبخند خواهید زد.

 

در نهایت تا لبخند روی لبان شما نباشد، هیچ کجا محل صلح و آرامش نیست. لبخند بزنید تا دنیا زیباتر باشد.

نظرات کاربران

کد امنیتی