****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

دوشنبه 19، خرداد 1399
7 ایده جذاب و کم هزینه برای تغییر رنگ در دکوراسیون منزل

7 ایده جذاب و کم هزینه برای تغییر رنگ در دکوراسیون منزل

تغییر دکوراسیون یکی از لذت بخش ترین مواردی است که شادابی و نشاط را به فضای دکوراسیون منزل شما هدیه میکند. رنگ و سبک محبوب برای فرش ماشینی بر تغییر دکوراسیون موثر است.  برای داشتن یک تغییر دکوراسیون لذت بخش و تاثیر گذار نیازی به تغییرات پر هزینه و پایه ای نیست، کافی است کمی نکته سنج باشید و با چند تغییر ساده فضای دکوراسیون منزلتان را متفاوت  کنيد و در عین حفظ سادگی و برازندگی در خانه آرایی، آرامش را به اعضای خانواده هدیه دهید.

فرقی نمیکند تغییر دکوراسیونتان کلی باشد یا جزئی اگر از قوانین بنیادی پیروی کنید، وقتی طبق قوانین پیش ميرويد دکوراسیون ایده آل و بی عیبی خواهید داشت.گاهی با جابه جایی یک وسیله در خانه (مثل تغییر شکل چیدن مبلمان ،حتی جابه جایی فرش )میتوان تغییرات در خانه ایجاد کرد. کسانی که تنوع طلب هستند ؛در هنگام خرید فرش ماشینی ،فرشی را انتخاب کنید که در با ان بتوان چندین مدل چیدمان مختلف و حتی چندین رنگ چیدمان انتخاب کرد. 

اگر تمایل به تغییر دکوراسیون منزل بدون صرف مخارج بالا دارید و در بیشتر موارد نمی خواهید از یک تم رنگی در کل دکوراسیون استفاده کنید بهترین راه کار افزودن رنگ به دکوراسیون از طریق المان های موجود در طراحی داخلی است که میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

1.عنصری از طبیعت را وارد دکوراسیون کنید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

استفاده از گل و گیاهان در دکوراسیون داخلی از گذشته تاکنون مورد علاقه بسیاری از مردم بوده است. هنوز هم اگر سری به خانه های قدیمی بزنید در همگی آنها مکانی به نام "گلخانه" را مشاهده میکنید.

همانطور که در جریان هستید وجود گل و گیاهان در دکوراسیون منزل تأثیر آرامش بخشی روی روح و روان آدمی دارد. گیاهان علاوه بر زیبایی که در دکوراسیون شما دارند در تصفيه هوای اطراف نیز تأثیرگزار خواهند بود.

شما می توانید برای اتاق پذیرایی خود نیز از گیاهان خاصی استفاده کنید؛ توجه کنید که گیاه علاوه بر زیبایی نیاز به مراقبت و نگهداری هم دارند. آب دادن به موقع، کود مناسب، نور مناسب، هرس به موقع، جمع کردن برگهای خشکیده آن از روی زمین و … همه اینها اگر درست انجام نشود، گیاهی بی حال و پژمرده ای در پذیرایی منزل خود خواهید داشت که احساس بدی به شما میدهد. پیشنهاد ما به شما استفاده از چند گلدان بزرگ در کنار هم است؛ یکی از آن ها روی میز کوچکی قرار داده و بقیه را در پایین آن قرار دهید تا جلوه زیبایی داشته باشد.

یا می توانید یک گلدان متوسط روی یک میز عسلی بگذارید؛ و یا از یک درختچه کوچک در جایی استفاده کنید؛ کمی نور آفتاب و آب دادن به موقع گلدان ها میتواند برای همیشه آن ها را سرحال نگه دارد، بنابراین اگر بخواهید گیاهان سرزنده ای داشته باشید باید روزی چند ساعت پرده ها را کنار بکشید تا نور بیشتری به منزل و گیاهانتان برسد.

 

2.کفپوش مناسب

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن یک فرش ماشینی یا گليم فرش هماهنگ با دکوراسیون منزل حال و هوای منزل را حسابی عوض میکند. با رنگ ها بازى کنید؛ به عنوان مثال رنگ گلیم و فرش را کاملا متضاد با رنگ پارکت یا سرامیک انتخاب کنید یا از طرح های مورد علاقه تان بدون توجه به رنگ پارکت یا سرامیک کف استفاده کنید.

پوشش کف به دلیل مساحت بالا و سطح دید نسبتا وسیع و یکپارچه ای که در مقایسه با سایر مکان های منزل دارد از اهمیت بسزایی در دکوراسیون داخلی منزل شما برخوردار است. اهمیت این موضوع زمانی که به نقاط تقاطع کف با ادوات داخلی منزل مانند مبلمان توجه شود دو چندان خواهد بود. 

 

3.آثار هنری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هنر، عنصری است که جلوه‌ای خاص و ویژه به فضای داخلی و بیرونی می‌بخشد و در پرجلوه شدن و نمود طراحی داخلی ، تاثیری شگرف ایجاد می‌کند. وارد نمودن هنر به سبک خانه به کلی تغییراتی موثر ایجاد میکنند. برای چیدمان طراحی اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی با آثار هنری مانند دیوارکوب‌ها و نقش‌های ارزشمند، باید از مبلمان‌های کلاسیک و ساده در فضای نشیمن استفاده کنید، زیرا این برهنگی و سادگی، ارزشمندی آثار هنری شما را بیشتر جلوه‌گر می‌سازد. برای، دکوراسیون آشپزخانه خود می‌توانید از رنگ‌های سیر و روشن استفاده کنید و با رنگ‌های متضاد و هماهنگ، فضایی خیره‌کننده و دلنشین خلق کنید. قرار دادن صندلی‌های حصیری، استفاده از کوسن‌هایی به رنگ شاد، انتخاب رنگ لاجوردی برای دیوارها و آویزان کردن و نصب کردن آثار هنری با نقش و رنگ‌های قرمز و گرم، فضایی دیدنی به این مکان می‌بخشد.  

 

4.یک لوستر زیبا تهيه کنید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یک ایده عالی و کم هزینه برای تغییر رنگ در دکوراسیون منزل، اضافه کردن یک آباژور شیک و هماهنگ با سایر چیدمان منزل است. طرح و رنگ شید، کلاهک و پایه آباژور را بسته به سلیقه و دکوراسیون میتوانید انتخاب کنید.

هنگامی که یک فضا را به زیبایی دکور کرده و همه وسایل را می چینید حالا دیگر وقت آن است که با یک نور پردازی زیبا و خاص فضای خود را منحصر به فرد کنید. مهم نیست فضایی که شما دکور کرده اید به سبک کلاسیک ، روستیک و یا مدرن باشد ، در هر صورت نور پردازی بخش مهمی از روح فضای شمابه خود اختصاص می دهد.

 

5. آینه، منعکس کننده رنگ و معجزگر دکوراسيون

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آینه رنگ ها را در منزل منعکس میکند. یک آینه قدی یا آينه کنسول در اتاق پذیرایی منزل تان قرار دهید؛ سعی کنید بیشتر  از آینه های حاشیه دار که ترجيحا چوبی و منبت کاری شده اند استفاده کنید.

استفاده از آینه در خانه ها و فضاهای کوچک باعث می شود تا فضا بزرگتر به نظر آید و تلالو نور در آینه فضا را روشن تر نماید. همچنین از آینه به عنوان عنصری انرژی بخش در فضا یاد می شود و در فنگ شویی نیز آینه را نمادی از آب می دانند که به فضا آرامش، گستردگی، تازگی و آرامش می بخشد.

آینه ها نه تنها در زیبا سازی فضای داخلی منازل نقش بسزایی دارند بلکه موارد کاربردی زیادی نیز برای آن ها وجود دارد که از جمله مهمترین آنها می توان به خود آرایی اشاره کرد. در عین حال باید به این نکته توجه داشت که استفاده مناسب از آینه در آرامش و بهبود حالات روانی افرادی که در آن محیط زندگی می کنند نیز نقش موثری را بازی می کند. تلفیق نور و آینه می تواند حس متفاوتی را در فضای خانه شما ایجاد کند و با کمترین هزینه تغییری شگرف در منزل شما بوجود آورد.

 

6. پرده مناسب با دکور

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

استفاده از پرده های زیبا در منزل نقش مهمی را در تزیین پنجره های منزل و همچنین در طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایفا میکنند. پنجره ها نقش مهمی در زیبایی و جلوه نقاط مختلف خانه دارند. نور هم که از مهمترین عناصر دکوراسیون داخلی هست و پنجره ها اصلی ترین منبع تامین نور طبیعی هستند. پرده ها تاثیر مستقیمی بر نمای پنجره ها و احساسی که میشود از آنها دریافت کرد دارند. بنابراین، انتخاب پرده خوب و مناسب برای پنجره ها در دکوراسیون داخلی خیلی مهم است. شما ممکن است نخواهید برای این موضوع خیلی هزینه کنید و یا بخواهید برای خانه جدید خود پرده ای زیبا و مناسب تهیه کنید. در هر صورت، تغییر پرده ها میتواند فضای خانه شما را به کل عوض کند و آن را از یکنواختی و یاحتی ناهماهنگی خارج کند. پرده ها در دکوراسیون سنتی رایج ترین چیزی هستند که تکمیل کننده همه ی جزییات می باشند.

 

7. استفاده از بالشت ها و کوسن ها به جای تعویض مبلمان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بالشت ها و کوسن های رنگی با رنگ های روشن شان روی مبل ها و لحاف خواب هایی که رنگ کمرنگی دارند و یا تک رنگ هستند تضاد رنگی جذاب و چشم گیری ایجاد می کنند.

آن ها این قابلیت را دارند که در عرض چند ثانیه اتاق کسل کننده و بی روح شما را به اتاقی مفرح و زیبا تبدیل کنند.

کوسن های رنگارنگ، بالش های سنتی، بالشت های استوانه ای، بالشت هایی با پارچه های پرزرق و برق و…را به کارگیرید تا دکوراسیون منزلتان را به سبکی شیک و سلطنتی طراحی و اجرا کنید. با استفاده از کوسن ها و بالشت های رنگی به سادگی می توانید به دکوراسیونی جالب و تماشایی دست پیدا کنید.این بالشت ها گزینه ی مناسبی هستند برای افرادی که دنبال وسایلی برای زیبا کردن  موقتی منزلشان هستند که در مواقع لزوم آن ها را استفاده کنند و در بقیه ی مواقع آن ها را جمع کنند.

این اجزای رنگارنگ و منحصر به فرد را برای زیبایی مبل ها، اتاق خواب، مبل های اداری و…به کارگیرید تا لذت حضور در یک طراحی زیبا و دلنشین را به شما بچشانند. بالشتک های کفی، یک ایده ی عالی برای آپارتمان ها و اتاق های کوچک هستند. با این روش شما می توانید مبلمان اضافی و بدون کاربردتان را حذف کرده و به جای آن ها از این بالشتک ها استفاده کنید تا فضای بزرگ تر و در عین حال شیک تری داشته باشید. چرا که مبلمان ها اتاق های کوچک را بسیار به هم ریخته و بسته نشان می دهند.

 

 

نظرات کاربران

کد امنیتی