****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

چهارشنبه 21، خرداد 1399
5 رنگ و سبک محبوب برای فرش ماشینی

5 رنگ و سبک محبوب برای فرش ماشینی

 

این روزها صدها رنگ، طرح و نقش مختلف برای انتخاب فرش وجود دارد؛ مهم نیست که چه نوع دکوراسیونی درخانه خود داشته باشید، قطعا با کمی جست و جو میتوانید رنگ و طرح مناسبی پیدا کنید و فرشی شیک و زیبا (بهترین فرش ماشینی )کف خانه خود پهن نمایید. در این میان برخی از سبک های طراحی فرش و برخی از رنگ ها محبوب تر از سایرین هستند و طبیعتا بازار فروش بهتری دارند؛ اگر شما هم قصد تغییر دکوراسیون دارید و به فکر خرید فرش ماشینی جدید افتاده اید چرا از ما الهام نگیرید؟ از میان تمام سبک های معروف و پر طرفدار این روزها 5 رنگ و سبک محبوب فرش ماشینی را انتخاب کرده ایم تا در این مقاله بررسی کنیم. با ما همراه باشید تا از میان سبک های برتر انتخاب کنید و از زیبایی فضای داخلی خانه خود لذت ببرید.

البته در این میان باید به این نکته اشاره کرد که خوب است گاهی تابوشکن باشید و قدم فراتر بگذارید؛ شاید فرش هایی که رنگ های متداولی دارند در دید عموم زیبا باشند اما گاه ترکیب رنگی که کمتر مورد استفاده قرار میگیرد در ترکیب با برخی دیگر از رنگ ها زیبایی خود را دوچندان به رخ بکشد؛ بنابراین با دنیای رنگ ها بازی کنید و تصورات خود را فراتر ببرید تا دکوری استثنایی داشته باشید.

رنگ های گرم

رنگ های گرمی چون قرمز به روشن تر شدن فضا و ایجاد فضایی دنج کمک بزرگی میکنند؛ به عنوان مثال فرش های قرمز با دیوارهایی که رنگ خنثی دارند فضا را بسیار دلنشین خواهند کرد و برای اتاق های نشیمن بهترین گزینه به نظر میرسند؛ اگر رنگ قرمز را کمی تند میدانید، بهره گرفتن از رنگ هایی که در تناژ رنگی قرمز هستند مانند زرشکی و قرمز تیره هم میتوانند گزینه های مناسبی باشند. نکته مثبت دیگر در مورد رنگ قرمز این است که قابلیت کاور کردن لکه ها را به خوبی داراست بنابراین پهن کردن فرش قرمز در خانه میتواند در ایجاد حس تمیزی بیشتر کمک کننده باشد.

مورد بعدی اینکه استفاده از طیف رنگی قرمز در یک محیط بسته که فاقد نور طبیعی است به روشن تر شدن فضا کمک شایانی میکند و برای استفاده در مکان های پر رفت و آمد نیز ایده آل به نظر میرسد.

رنگ های خنثی

در کنار تمام رنگ فرش هایی که ترند این سال ها هستند، طیف رنگی بژ نیز به چشم میخورد؛ نکته جالب در مورد رنگ بژ این است که اصلا مهم نیست وسایل خانه چه رنگی هستند و یا اینکه دیوارها با چه رنگی مزین شده اند در هر حال بژ رنگی است که با تمام رنگ ها به خوبی ترکیب میشود و مجموعه ای جذاب و چشم نواز میسازد.

فرش های رنگ بژ همچنین این قابلیت را دارند که یک اتاق را بزرگتر از چیزی که هست نشان دهند؛ بنابراین اگر فضای محدودی در اختیار دارید رنگ بژ به خوبی میتواند فضا را بزرگتر و دلبازتر نشان دهد. تکنولوژی جدید و ماشین آلات بروز بافت فرش باعث شده فرش هایی در طیف رنگی خنثی و روشن در برابر لکه ها مقاوم تر باشند و بتوان از آن ها در مکان های پر رفت و آمد استفاده کرد؛ این امر به نوعی سبب شده نگرانی در خصوص خرید فرش روشن کمتر شود.

تناژهای خاکی

یکی ترندهای امروزه استفاده از رنگ های خاکی است؛ این طیف های رنگی در کنار هم و یا حتی به تنهایی در ایجاد جوی آرام به شدت موثر هستند. البته باید این نکته را مدنظر داشت که یکی از معایب بزرگ آن ها نشان دادن گرد و غبار است به همین دلیل از رنگ های خاکی بیشتر در حمام یا اتاق خواب استفاده میشود چرا که استفاده از آن در مکان های پر رفت و امد ممکن است اذیت کننده باشد؛ بنابراین قرار دادن وسایلی با این رنگ در مناطق پر رفت و آمد و مناطقی که کودک و حیوان در آن جا رفت و آمد دارند اشتباه است.

تقریبا چند سالیست که رنگ های خاص به شکلی انقلابی در صنعت فرش بافی در ایران مورد استفاده قرار میگیرند و بسیار هم مورد استقبال واقع شده اند؛ ایده های جدید برای کفپوش و فرش سبب شده زمین از شکل زمخت خود خارج شود و دنیای شگفت انگیز رنگ ها عمق تاثیرگذاری خود را نشان دهند.

در میان تمام ایده هایی که میتوان پیاده کرد، فرش ها گزینه ی خوبی برای مانور دادن و بازی با رنگ ها هستند؛ ترکیب پالت های رنگی مختلف و کشف دنیای معرکه رنگ ها سبب شده تصور انسان در شکلی نو و با تار و پود فرش به تصویر کشیده شود. در ادامه به طیف های رنگی خاصی اشاره خواهیم کرد که در سال جاری میلادی توسط طراحان به طرق مختلف مورد استفاده قرار گرفتند.

آبی آرامش دهنده ی پرطرفدار

این رنگ از ترندهای سال جدید بوده و در طیف رنگی سرد قرار میگیرد. آبی از آن دست رنگ هایی است که برای کفپوش و فرش رنگی خاص و زیبا تلقی میشود، اگر فرش آبی رنگ را در دکوراسیونی روشن و طیف خنثی به کار ببرید گویی ساحل را به خانه برده اید اما در مقابل استفاده از رنگ آبی در کنار رنگ های تند و گرم نوعی از شادی کنترل شده ای را به فضا میبخشد که به شکل قابل توجهی میزان استرس و هیجانات محیط را کاهش داده و کنترل میکند.

علاوه بر تمام موارد یاد شده آبی، رنگ فرش ماشینی را کلاسیک تداعی میکند به همین دلیل برای دکوراسیون های سلطنتی نیز انتخاب مناسبی است مخصوصا اگر در ترکیب های رنگی از طلایی و کرم نیز بهره گرفته شود.

با زیتونی طبیعت را به خانه ببرید

رنگ سبز و طیف های زیرمجموعه آن به خوبی میتوانند آرامش را بر محیط خانه حاکم کنند. رنگ سبز در کنار یک تم گرم چون زرد میتواند فضایی بی نظیر و نورانی ایجاد کند به شرطی که رنگ قالب همان سبز باشد و رنگ دوم محدودتر استفاده شده باشد.

در علم روانشناسی کسانی که رنگ های سبز چون زیتونی را برمیگزینند معمولا جسور شناخته میشوند بنابراین اگر به دنبال فرش ماشینی زیتونی رنگ میگردید و قصد استفاده از آن را در دکوراسیون خانه خود دارید به نوعی حس جسارت را القا میکنید.

نکته ای که در مورد استفاده از این رنگ در دکوراسیون خانه باید مدنظر داشت این است که زیتونی مقداری مشکی درون ترکیب رنگی خود دارد بنابراین استفاده از رنگ های تیره در طیف مشکی، در کنار رنگ زیتونی اصلا توصیه نمیشود.

 

خاکستری، پای ثابت دکوراسیون های مدرن

از خاکستری همیشه به عنوان رنگی خنثی و بدون روح یاد شده است اما با این حال همیشه هم پای ثبات دکوراسیون های مدرن بوده است؛ اما خاکستری مانند پنجره ای است که زیبایی دیگر رنگ ها را بیش از پیش نشان میدهد و خود در بطن داستان پنهان میگردد.

در دکوراسیون های کلاسیک خاکستری در کنار قهوه ای جلوه ای لوکس اما بدون زرق و برق دارد. البته این رنگ در میان پالت های رنگی فرش های ماشینی کمتر به چشم میخورد اما هرچه به سمت مدرنتیته پیش میرویم این رنگ جای بیشتری در خانه ها باز میکند.

فرش های ماشینی مدرن مانند فرش های فانتزی و یا حتی گلیم فرش هایی با رنگ خاکستری در ترکیب با صورتی و قرمز و امثال آن به خوبی میتوانند دلگیری فضا را از بین ببرند.

 

نظرات کاربران

کد امنیتی

  • مقاله جذاب و کاربردی ایه...