****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

چهارشنبه 31، اردیبهشت 1399
کپک فرش و راهکارهای از بین بردن ان

 موجودات مختلفی(مثل سوسک فرش ) امکان زندگی در فرش برایشان فراهم است اما کپک فرش یکی از مشکلاتی است که افراد در حیطه فرش با ان درگیر هستند ،تفاوتی ندارد که فرش ماشینی باشد یا دست بافت ،آنچه که مهم است ،این است که در کنار در خطر بودن فرش خانه ،سلامتی شما نیز در خطر است. 

کپک فرش چیست و چگونه ایجاد میشود؟

در خانه هایی که رطوبت زیاد است مخصوصا زیر زمینها این آلودگی بیشتر دیده میشود. رطوبت رشد کپک را بیشتر میکند و این میتواند در دیوارها ،مبلمان و حتی فرشهای شما ظاهر شود.اگر خانه شما دچار آلودگی کپک شده است لازم است تا هر چه سریعتر به ان رسیدگی کنید. زیرا این امر میتواند مشکلات جدی تر و مهمتری را برای سلامتی شما به همراه داشته باشد. کپک در واقع همان قارچ است که میتوانید در داخل منزل و خارج از منزل ان را بیابید. این میکرو ارگانیسم ها میلیونها سال وجود داشته و در همه در اطراف ما وجود دارند. انها میتوانند روی موادی مختلفی مثل چرم ،چوب ،مقوا و....رشد کنند.کپک در محیطهای مرطوب سریع تر رشد میکنند. (مثل حمام خانه) اما خیلی سریع پخش میشوند.

آیا کپک برای سلامتی خطرناک است؟

برخی افراد گمان میکنند که کپک ها موجودات بی ضرری هستند اما با گذشت زمان و علائم بیماری که در خانه که در خانه ایجاد میکنند مثل گرفتگی بینی ،خارش چشم ،سرفه  متوجه موضوع میشوند. برای کسانی که سیستم ایمنی بدن ضعیفی دارند و همچنین کسانی که دچار آسم هستند ممکن است عوارض بیشتری را به همراه داشته باشد.

علائم کپک در فرش خانه شما

1)بوی تند اگر بوی رطوبت در اطراف شما وجود دارد ،احتمال وجود کپک وجود دارد.البته ممکن است خود صاحب خانه متوجه این موضوع نشود و به محض ورود مهمان به خانه  متوجه این موضوع شود.

2)لکه های سبز و سفید این لکه ها نشان میدهد که کپک ها و قارچ ها رشد زیادی دارند. در واقع یک علامت ظاهری برای اینکه به شما نشان دهد فرش به شما به کپک و قارچ آلوده شده است .

3)علائم آلرژیک علائمی مثل قرمزی چشم ،عطسه ،سرفه ،آّبریزش از چشم شود. اگر این علائم را داشتید احتمال اینکه قارچ و کپک در خانه شما وجود دارد زیاد است.

اما چه عواملی باعث میشود که این موجودات به وجود بیاید و رشدی سریع داشته باشند؟

ترکیدن لوله آب،اتفاقاتی همچون سیل از جمله عواملی است که سبب میشود که کپکها ایجاد شده و سریعا رشد کنند.یکی دیگر از عواملی که کپکها روی فرش به وجود میایند این است که باقیمانده مواد غذایی روی فرش باقی میماند.

چگونه از رشد این موجودات در خانه جلوگیری کنیم ؟

1)رطوبت خانه را کنترل کنید.

2)اگر علائم رطوبت یا خیسی در فرش مشاهده کردید بهتر است ان را در هوای آزاد گذاشته تا خوب خشک شود.

3)برای زیرفرش ، پدِ فرش بخرید. (پدِ فرش در زیر فرش قرار میگیرد و مزایای زیادی دارد؛از جذب خاک توسط فرش جلوگیری میکند و .....

اما اولین اقدام بعد از مشاهده کپک و قارچ روی فرش چیست؟

1)پنجره ها را باز کنید تا تهویه مناسبی برای خانه ایجاد شود.

2)پهن کردن فرش در آفتاب

3) بعد از خشک شدن فرش ،فرش را جارو بکشید. 

نظرات کاربران

کد امنیتی