****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

چهارشنبه 13، فروردین 1399
مناسبترین فرش اتاق کودک

مناسبترین فرش اتاق کودک

فرش اتاق کودک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در هنگام خرید فرش ماشینی به چه نکاتی دقت کنیم ؟

چرا انتخاب فرش اتاق کودک از اهمیت بالایی برخوردار است؟

معیارهای انتخاب فرش اتاق کودک

*-*بهترین مارک فرش اتاق کودک

تمامی مادران در تلاش اند برای کودک خود برترین ها از نظر جنس وکیفیت ومارک(برند ) را تهیه کنند. اما بهترین مارک فرش اتاق کودک چه مارکی است ؟ برترین مارک در  بین مارکهایی که وجود دارد ،فرش کاشان است که همیشه مطرح بوده است. فراموش نکنید که فرش اتاق کودک باید از بین بهترین فرشهای اتاق کودک انتخاب شود. بهترین مارک تنها به تبلیغات گسترده نیست بلکه بهترین مارک به معنای بهترین بودن در کیفیت ، الیاف مورد استفاده و... است.

*-*رنگ فرش اتاق کودک

رواشناسی رنگها میگوید که رنگ قرمز، رنگ هیجان و پویایی است. رنگ قرمز را میتوان از دسته رنگهای پر حرارت ترین دانست. رنگ آبی ،رنگ آرامش است ورنگ سبز رنگ شادی وسر سبزی است. در انتخاب فرش اتاق کودک افراد سعی میکنند بر اساس جنسیت کودک فرش اتاق کودک را انتخاب میکنند. اما رنگهایی مثل طوسی ،کرم ،... از جمله رنگهای اسپرت هستند.فراموش نکنید که رنگها میتواند بر انرژی کودک شما تاثیر گذارباشند.استفاده از رنگهای روشن به طور یکدست در اتاق کودک سبب میشود که اتاق کودک بی روح شود .همچنین به طور یکدست از رنگهای تیره مثل بنفش(از رنگهای پر حرارت محسوب میشود.)وقرمز در اتاق کودک استفاده نشود. تعادل در استفاده از رنگها سبب میشود که در عین اینکه اتاق زیبایی خود را داشته باشد ،تاثیرات مثبتی بر روحیه کودک شما نیز میگذارد.برخی از رنگها مثل قرمز در صورتی که به تنهایی در محیط کلی خانه استفاده شود در کنار هیجانی که ایجاد میکند ،انرژی منفی حاصل از ان به شکل نوعی پرخاشگری حاصل میشود.

*-* جنس الیاف

جنس فرش میتواند پلی استر ، آکریلیک هیت ست شده ، جوت،....باشد. در بین نخ های مورد استفاده در فرش نخ خاب مهمترین عامل در کیفیت فرش است. بنابراین زمانی که صحبت از جنس الیاف میشود .

*-*نرمی ولطافت فرش

یکی از مهمترین معیارهای انتخاب فرش اتاق کودک نرمی و لطافت فرش است. زیرا  اگر فرش را برای  کودک نوپا انتخاب میکنید و کودک شما میخواهد به تازگی راه بیافتد چون ممکن است چندین بار با زمین برخورد داشته باشد بنابراین بهتر است فرش از لطافت کافی برخوردار باشد تا در صورت برخورد صدمه نبیند.

*-*قابلیت شستشوی آسان

فرشی را برای اتاق کودک دلبندتان انتخاب کنید که در کنار دیگر ویژگی های فرش اتاق کودک حتما بتوان به آسانی آن را شست. فرشی انتخاب کنید که بعد از شستشوی ان رنگها با هم مخلوط نشود و حتی فرش حالت رنگ پریدگی پیدا نکند.

*-*متراژ

اگر نمیخواهید هزینه زیادی برای فرش اتاق کودک بپردازید میتوانید از جنس اعلا فرش با متراژ پایین تر تهیه کنید. اما فراموش نکنید که نمی توانید بخشی از اتاق را فرش کنید. اگر فرش با متراژ پایین میخرید حتما از موکت نیز استفاده کنید. اما اگر تمایل به پهن کردن موکت در اتاق خواب ندارید متراژ اتاق را اندازه گیری کنید. این اندازه گیری به گونه ای باشد که فرش از دیوار حدود 30سانت فاصله داشته باشد.(البته فاصله  فرش از دیوار سلیقه ای است. یعنی  میتوانید این فاصله را کمتر محاسبه کنید. حتی میتوانید اصلا فاصله ای بین فرش و دیوار قرار ندهید.)

*-*طرح

طرح فرش اتاق کودک نیز بر اساس  چندین فاکتور انتخاب میشود.

-فاکتوراول

انتخاب طرح براساس جنسیت کودک برخی از خانواده ها براساس جنسیت کودکشان از بین طرحهای موجود در بازار فرش را انتخاب میکنند.

-فاکتوردوم

شلوغ یا خلوت بودن طرح اما برخی دیگر فرش اتاق کودک را به صورت اسپرت انتخاب میکنند . در کنار ان از طرحهای تو در تو انتخاب میکنند. طرحهای خلوت سبب میشود که فرش درصورت کثیف شدن ،لکه ها را نشان دهد. بنابراین انتخاب یک طرح شلوغ میتواند کمتر کثیفی ها را نشان دهد.

*-*ضمانت

فرشی که تهیه میکنید حتما ضمانت وگارانتی داشته باشد. چون در صورتی که مورد پسندتان نبود میتوانید ان را تعویض کنید.

از کجا فرش اتاق کودک بخریم؟

اگر فرش اتاق کودک را از مکانی معتبر تهیه کنید ،اکثریت موارد گفته شده در مبحث معیارهای فرش اتاق کودک حاصل میشود.بهترین مکان برای خرید فرش اتاق کودک مکانی است که تنوع طرح داشته باشد ، بهترین و با کیفیت ترین اجناس را در اختیار شما قرار دهد، در هنگام خرید اینترنتی مزایای فراوانی چون پرداخت درب منزل برای شما فراهم کرده باشد، همچنین برای خرید اینترنتی شما ،مزیت ارسال رایگان قرار داده باشد. 
 

نظرات کاربران

کد امنیتی