****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

چهارشنبه 15، آبان 1398
مروری بر مشخصات فرش ماشینی 700 شانه

مروری بر مشخصات فرش ماشینی 700 شانه

فرش700شانه جز پر فروش ترین و پر طرفدارترين مدل های فرش ماشینی کلاسيک است که با وجود تولید فرش هایی با شانه و تراکم بالاتر و ظرافت بیشتر، همچنان جز محبوب ترین شانه های فرش ماشینی است.  از آنجایی که فرش از کالاهای اساسی هر خانه محسوب می شود که قیمت آن معمولا به گونه ای است که نمی توانید به سرعت و در فواصل کم فرش ها را تعویض کنید. هر فرشی که خریداری میکنید معمولا بسته به کیفیتی که دارد چندین سال مهمان خانه ی شما است.(Tips to consider when buying carpet) فرش های 700 شانه از تنوع طرح و نقشه خوبی برخورداراند و توانسته اند تمامی سلیقه ها را پوشش دهند، همچنین با توجه به هزینه بالای فرش های دستبافت، ماشینی شدن فرش ها انقلاب بزرگی در این زمینه ایجاد کرد به طوريکه اکثر طرح های فرش دستبافت توسط فرش های ماشینی ارائه شدند و همین موضوع توجه مردم به این فرش ها رو بیشتر کرد. از طرفی تولیدکنندگان فرش شادمان با به کارگیری بیشتر تکنولوژی روز دنيا، سعی در تولید فرش هایی ظریف و مشابه فرش های دستبافت دارند. این  شانه از فرش یکی از شاخه های پرفروش فرش ماشینی است، که شاید مشتریان را هنگام خرید با سردگمی مواجه کند.  فروشگاه فرش شادمان کاشان  با ارائه مطالب زیر سعی در افزایش آگاهی مشتریان عزیز در زمینه فرش ماشینی 700 شانه دارد. امیدواریم که مطالب ارائه شده راهنمای خوبی برای شما در هنگام خرید باشد.

مقاله مرتبط:دانستنی هایی در مورد فرش ماشینی 700 شانه

 

به طور کلی فرش 700 شانه موجود در بازار به سه دسته تقسیم می شوند :

فرش ماشینی 700 شانه واقعی
فرش 700 شانه دارای تراکم عرضی  ۷۰۰ گره و تراکم طولی  ۲۱۰۰ تا ۳۰۰۰ گره می باشد اما بارزترین نوع فرش 700 شانه دارای تراکم 2550 می باشد . فرش 700 شانه اصل و درجه یک معمولا در 8 رنگ و یا 10 رنگ با اختلاف قیمت جزئی نسبت به فرش 700 شانه درجه دو به عرضه مشتریان می رسد . فرش 700 شانه ماشینی توسط دستگاه های مختلف و قدرتمند قالیبافی در کارخانه ها تولید می گردد . معروف ترین دستگاه موجود درکارخانجات قالیبافی برای بافت فرش  700 شانه ، دستگاه hcpx2 می باشد که در حال حاضر از مدرن ترین و به روز ترین دستگاه های قالیبافی در ایران برای تولید فرش 700 شانه است .


فرش ماشینی 700 شانه تبدیلی
فرش700 شانه تبدیلی، همانطور که از نامش پیداست با تبدیل کردن دستگاه فرش ماشینی 500 شانه و اعمال تغییرات در آن بوجود می آید. در واقع فرش ماشینی 700 شانه تبدیلی ، فرشی است که توسط دستگاه های قالیبافی 500 شانه بافته می شود و با اعمال و انجام تغییراتی که در دستگاه داده می شود فرش با تراکم 700 شانه تولید می شود . این فرش ها معمولا دارای تراکم طولی 1500 می باشند و  به صورت 7 رنگ در بازار عرضه می شوند . فرش 700 شانه تبدیلی به مراتب دارای کیفیت کمتری نسبت به فرش 700 شانه واقعی می باشد . این فرش ها در بازار هم موجود هستند و گاها بعضی فروشگاه های فروش فرش به صورت فیزیکی یا مجازی خرید، فرش 700 شانه تبدیلی را به عنوان فرش 700 شانه واقعی به مشتریان عرضه می کنند که باید در این مورد مواظب باشید و دقت لازم را برای خرید فرش انجام دهید .


فرش ماشینی طرح 700 شانه
فرش ماشینی طرح ۷۰۰ شانه بر خلاف اسمش در شاخه ی ۷۰۰ شانه قرار نمیگیرد! چون فرش ماشینی طرح 700 شانه به این علت به این نام نامگذاری شده چون طرح های جدید فرش 700 شانه واقعی را در تراکم 1000 توسط دستگاه های 500 شانه تولید می کنند و روانه بازار می کنند . این فرش ماشینی از لحاظ قیمت و کیفیت از دو مورد قبلی ضعیف تر است. فرش ماشینی طرح 700 شانه در 7 یا 8 رنگ بافته می شود که دستگاه های بافنده ی این نوع از فرش ماشینی دستگاه های کامپیوتری و به روز تری نسبت به ۵۰۰ شانه هستند و در رده ی بالاتری قرار میگیرند. فرش های طرح ۷۰۰ شانه به خاطر قیمت کمتر و طرح های زیبای آن مورد استقبال خیلی ها هستند.

 

مقایسه فرش 700 شانه با انواع دیگر شانه فرش:
یکی از پر طرفدارترین فرش های ماشینی ، فرش 700 شانه  واقعی است که معمولا با تراکم های 2100 تا 3000 است که متداول ترین آن 2550 است، بافته میشود. این فرش ها بصورت 8 رنگ یا 10 رنگ و نقشه های متنوع و زیبا بافت می شود . رایج ترین دستگاه بافت فرش 700 شانه hcpx2  است که از مدرن ترین دستگاه های بافت فرش ماشینی به شمار می رود .


ضخامت فرش 700 شانه
فرش700 شانه ماشینی در مقایسه با دیگر فرش ها ضخامت بیشتری دارد، ضخامت بیشتر سبب شده تا  باب پسند مشتری های خاص خود باشند از ویژگی های دیگر  این نوع فرش این است که  برای نشستن مناسب تر است و خانواده هایی که بیشتر روی فرش نشست و برخاست دارند و کمتر از میز ناهار خوری و مبلمان استفاده می کنند این نوع را مناسب تر از دیگر فرش های هم خانواده خود میابند و بیشتر میپسندند.


قیمت فرش 700 شانه
با توجه به وضع اقتصاد جامعه قیمت فرش عامل مهمی در انتخاب فرش خواهد بود. اختلاف قیمت در فرش به دلیل مواد اولیه مصرفی می باشد و هر چه نخ نازک تر باشد قیمت آن بیشتر خواهد بود. فرش ماشینی700 شانه از نظر قیمت نسبت به فرش ماشینی 1000 شانه و فرش ماشینی 1200شانه مناسب تر است و همین عامل نیز سبب محبوبیت و فروش بیشتر آن است. عامل دیگر تعیین قیمت تعداد شانه و تراکم  فرش است که هر چه بیشتر باشد در بافت فرش می توان از طرح ها و نقشه های پیچیده تر استفاده کرد، به همین دلیل این نوع فرش ها نسبت به فرش های 700 شانه گران تر هستند.

دوام، لطافت و زیبایی فرش 700 شانه
دوام و لطافت فرش 700 شانه  به جنس نخ هایی که در بافت آن بکار برده می شود بستگی دارد همچنین هرچه شانه و تراکم فرش کمتر باشد در نتیجه فرش دارای ضخامت بیشتری خواهد بود و دوام آن افزایش پیدا خواهد کرد بنابراین فرش 700 شانه از مدل های با شانه بیشتر با دوام تر خواهد بود ولی از لحاظ  ظرافت نسبت به نمونه های با تراکم  و شانه بیشتر (فرش ماشینی 1000 شانه ، فرش ماشینی 1200 شانه) رتبه پایین تری خواهد داشت.
اگر فاکتور زیبایی فرش ماشینی از دوام فرش برای خریدار مهمتر باشد فرش های 1000 شانه و 1200 شانه انتخاب مناسب تری خواهد بود زیرا هر چه فرش ماشینی ریز بافت تر باشد به فرش دستبافت شبیه تر خواهد بود. در نتیجه فرش های  با تراکم و شانه بالاتر از 700 از لطافت بیشتر برخوردار هستند و همین دلیل زیباتر بودن این گونه فرش ها نسبت به فرش 700 شانه بیشتر است.


خاب فرش 700 شانه
در این نوع فرش ارتفاع خاب 11 میلی متر و بیشتر از دو رقیب خود می باشد. ارتفاع نخ خاب در فرش ماشینی 1000 شانه تقریبا 9 میلی متر و در 1200 شانه 8 میلی متر می باشد که یکی از تفاوت های بارز فرش 700 شانه با 1000 شانه و 1200 شانه است.

خرید فرش 700 شانه کاشان
فروشگاه فرش شادمان، عرضه کننده فرش ماشینی با بهترین کیفیت و متنوع ترین طرح ها و رنگ ها می باشد. این فروشگاه برای نمایش دادن انواع محصولات ، اقدام به راه اندازی فروشگاه آنلاین فرش کرده است. تمامی طرح های این فروشگاه به روز و مدرن می باشند؛ در صورت تمایل میتوانید از محصولات سایت دیدن کنید.

 

در نهایت باید عنوان کنیم

به دلیل ارتفاع بالای نخ خاب در فرش های ماشینی 700 شانه در مقایسه با فرش های 1200 شانه، 1000 شانه و 1500 شانه ( که با تازگی به بازار فرش راه پیدا کرده است) نرم تر و دارای لطافت بیشتری هستند که می توانند به عنوان یک کفپوش راحت و مناسب برای اتاق خواب و اتاق کودکان مورد استفاده قرار دهند. همچنین این فرش ها ضخامت بالایی دارند که همین ضخامت بالا سبب بالا بردن مقاومت فرش در برای فشار و شستشو خواهد شد. قیمت این فرش ها که 700 شانه هستند در قياس با دیگر فرش ها در شانه های مختلف مناسب تر و ارزان تر هستند.  این شانه از فرش ها به دلیل تعداد رنگ های بالایی که دارند، تنوع رنگی در اين فرش ها زیاد است که باعث می شود طرح ها زیباتر و جذاب تر به نظر برسند. عمر و ماندگاري بسیار بیشتری نسبت به فرش های 1000، 1200 و 1500 شانه دارند و از استاندارد کیفی بالایی برخوردارند.

نظرات کاربران

کد امنیتی