****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

سه شنبه 17، اردیبهشت 1398
فرش گرد و بیضی شکل | دکوراسیون

فرش گرد و بیضی شکل | دکوراسیون

عامه ی مردم قبول کرده اند که فرش ماشینی استاندارد فرشی است که حتما گوشه دار باشد و حداکثر فضای خانه را پوشش دهد، اما بعضی نیز در این بین به دنبال جذابیت و تفاوت میگردند و فرش هایی را ترجیح میدهند که شکل منظم هندسی نداشته باشند، قالی و فرش دایره ای شکل ماشینی یکی از راه هایی است که به سادگی میتواند شکلی نو را پدید آورد و دکوراسیون داخلی را زیباتر نشان دهد.

اگر دکوراسیون منزلتان شکلی مدرن دارد و به دنبال این هستید که چگونه یک فرش ماشینی خوب بخرید، فرش های گرد شکلی جدید از دنیای شگفت انگیز طرح و رنگ را پیش روی شما قرار خواهد داد که میتوانید با قرار دادنشان در جای مناسب خانه ای مدرن و متفاوت داشته باشید.

در تاریخ فرش ایران، یکی از عناصر جدا نشدنی خانه های ایرانی فرش است که نه تنها برای زیبایی مورد استفاده قرار میگیرد که به عنوان حفاظی برای پاها در برابر کف پوش های سفت سرامیکی و پارکت ها میباشد.

فرش نیز مانند تمام وسیله های مورد استفاده در خانه، دارای طرح ها، رنگ ها و حتی مدل های مختلفی چون گلیم فرش ها، فرش های فانتزی، گبه و... است اما چیزی که به عنوان عرف در بین اکثریت مردم جا افتاده فرش های مستطیل و مربعی شکل است و خیلی کم دیده میشود که در اتاق نشیمن و پذیرایی از قالی های دایره ای شکل استفاده شود.

فرش های چهارگوش سال های طولانی است که مورد استفاده قرار میگیرد و یقینا اگر شما کسی باشید که فرش گرد را در اولویت خود قرار میدهد موجب شگفتی اطرافیانتان خواهید شد چرا که برگی جدید از طراحی و دکوراسیون را پیش رویشان خواهید گشود.

اما باید توجه داشت برای انتخاب فرش مناسب و ایده آل اولین قدم آن است که بدانیم فرش چه کاربردی دارد و کجا پهن خواهد شد.

 

فرش دایره ای و خانه های مدرن

هر گفته جایی و هر نکته مکانی دارد تنها مختص حرف های سنجیده نیست؛ بلکه باید در انتخاب هر چیزی این نکته را مد نظر داشته باشیم که حتی اگر زیبا ترین چیزها را هم خریداری کنیم اما در جای درست از ان استفاده ننماییم یقینا آن شی زیبایی خود را از دست خواهد داد و به فضا جلوه ی خوبی نخواهد بخشید.

در انتخاب فرش های گرد نیز باید این نکته را مد نظر داشت که اگر از این فرش ها در مکان درست استفاده نشوند نه تنها سبب ایجاد فضای دلنشینی نخواهند شد بلکه باعث میشود فضا دلگیر و کوچک به نظر برسد بنابراین باید دقت کنیم اگر فضای کافی در اختیار داریم و مطمئنیم میتوانیم این فرش را در کنار دیگر المان ها به خوبی قرار دهیم، دست به انتخاب این فرش ها بزنیم.

مثلا اگر قصد خرید فرشی گرد را برای اتاق نشیمن دارید باید بدانید فرش باید کمی توسط مبلمان پوشش داده شود و حداقل پایه های جلویی مبل روی فرش قرار بگیرد.

باید خاطر نشان کرد استفاده از فرش های گرد همیشه با اما و اگرهای فراوانی همراه بوده این گونه فرش ها مکان زیادی را اشغال میکنند و چیدمان وسیله ها حول چنین فرش هایی کار آسانی نیست.

بیشتر مردم فرش های دایره ای را تنها برای میز های ناهارخوری گرد مناسب میدانند اما در واقع چنین نیست و با یک انتخاب درست میتوان در جاهای مختلفی از این نوع فرش بهره جست.

 

ویژگی فرش گرد چیست؟

با بررسی چند نمونه از خانه هایی که در طراحی المان های آن از فرش گرد استفاده شده خواهید فهمید استفاده از این فرش ها نه تنها کار سختی نیست بلکه شکلی نو به خانه میبخشد و چه بسا که شما هم ترغیب شوید تا از این مدل ها برای دکوراسیون خانه ی خود استفاده کنید.

یکی از ویژگی های مثبت چنین فرش هایی بزرگتر نشان دادن فضای خانه است چرا که چشم را به سمت گوشه های دیوار هدایت میکند و این باعث میشود تا بیننده حس کند فضا بزرگتر است.

به همین دلیل بر خلاف تصور، فرش گرد میتواند بهترین گزینه برای فضاهای کوچک باشد؛ همین دلیلی است تا بگوییم میتوان از این فرش در راهروها استفاده کرد، چرا که معمولا چنین مکان هایی فضایی بسته و کوچک دارند و اگر فرشی با طرح چشمگیر انتخاب شود به گونه ای که در همان نگاه اول چشم بیننده را به خود جلب کند میتواند فضا را دلبازتر کرده و همه چیز را صمیمی تر جلوه میدهد.

 

نباید های استفاده از فرش گرد

یکی از مواردی که باید مد نظر قرار گیرد این است که از چنین فرش هایی در چیدمان های مستطیل شکل استفاده نشود، تصور کنید یک فرش گرد در کنار کاناپه های بزرگ و پاف ها و نیمکت های مدرن میتواند فضای متفاوت و شیک تر را به وجود اورد.

جالب این جاست که فرش های دایره ای شکل، گرد لطافت به محیط میپاشند چرا که اثر خطوط صاف و تیز را در دیگر المان ها کاهش میدهد.

یکی دیگر از نکاتی که در این زمینه باید به ان دقت کرد ابعاد فرش است. اندازه ی فرش باید با میز و صندلی ها متناسب باشد به گونه ای که اگر زیر میز ناهار خوری استفاده شد حتی اگر صندلی ها به عقب کشیده شدند باز هم روی فرش قرار داشته باشند.

همین دلیلی است تا به این نتیجه برسیم که برای رعایت چنین قانونی احتمالا باید فرش های بزرگی خریداری کنیم و علاوه بر هزینه های گزاف ممکن است با کمبود فضا نیز مواجه شویم؛ اما اگر مشکلی با کمبود فضا نداشتید حتما چنین فرش هایی را امتحان کنید و از منحصر به فرد بودن فضای خانه ی خود لذت ببرید.

 

چیزی که مسلم است این است که هر شخصی برای خود سلیقه ای دارد و انتخاب هایی، دنیای فرش نیز دنیای رنگ هاست و برآوردن نیاز همه ی سلیقه ها پس بررسی کنید و با اطلاعات کافی از چنین دنیای رنگارنگی خرید کنید و لذت ببرید.

حق یارتان.

 

نظرات کاربران

کد امنیتی