****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

پنجشنبه 10، مرداد 1398
فرش ماشینی 1200 شانه بخرید.

فرش ماشینی 1200 شانه بخرید.

فرش از جمله عناصر جدا نشدنی هر خانه ای است، همچنین یکی از المان هایی است که دکوراسیون خانه را هماهنگ کرده و نقش کلیدی در تعیین رنگ دیگر عناصر دارد. دکوراسیون هر خانه ای بدون وجود فرش گویی تکمیل شده نیست و چیزی کم دارد.

امروزه افراد به جای فرش دستباف بیشتر به سمت فرش ماشینی سوق پیدا کرده اند و دلیل این امر در وهله ی اول قیمت مناسب این فرش ها و در موارد دیگر تنوع رنگ، کیفیت خوب، طرح های مختلف و درجه بندی کیفیت فرش ها است. اما در هر حال فرش ماشینی مناسب، نوعی است که در کنار همه ی موارد گفته شده ظرافت و زیبایی خاصی نیز داشته باشد، کارایی در یک سمت ترازو قرار دارد و زیبایی در سمت دیگر، مسئله ای که سبب میشود هر دوی اینها به صورت مساوی در یک فرش وجود داشته باشد شانه و تراکم فرش است!

تعجب نکنید بله شانه و تراکم فرش؛ قبلا نیز اشاره کرده بودیم یکی از دلایلی که باعث میشود فرشی زیبا جلوه کند و نقوش آن طبیعی تر به نظر برسد شانه بالای آن است؛ هیچ کس منکر کیفیت فرش700شانه یا 1000 شانه نیست اما فرش1200شانه انگار یک سر و گردن از آنها در زیبایی بالاتر است.

در این مقاله سعی داریم با این نوع از فرش های ماشینی بهتر آشنا شویم و ویژگی های فرش 1200 شانه ی کاشان را از نگاهی دیگر بررسی کنیم.

فرش 1200 شانه بهترین نوع فرش است؟

اگرچه شرکت فرش شادمان تولید کننده ی فرش در ابعاد مختلف است اما در هر امری صداقت مهم ترین نکته بوده و باید علاوه بر این که در مورد مزایای چیزی سخن گفته میشود، معایب آن نیز ذکر شود.

سالهای زیادی نیست که فرش ماشینی به شکلی نوین پا به ایران گذاشته اما به خوبی توانسته خود را اثبات کند و میان خریداران و مشتریان محترم اعتبار زیادی کسب کند. به همین دلیل تولیدکنندگان نیز هر ساله سعی نمودند شکلی جدید از این فرش ها را به بازار فروش عرضه کنند به گونه ای که آرام آرام طرح فرش ها از شکل ترنج افشان و شاه عباسی به سمت خشتی سوق پیدا کرد و سپس فرش های مدرن پا به عرصه ی تولید گذاشتند و در نهایت نیز فرش های کلاریس و سه بعدی رو نمایی شدند.

این سیر به خوبی نشان میدهد که چگونه بازار عرضه و تقاضا روی تولیدات کارخانه ها اثر گذار است و تمامی تولیدکنندگان در تلاش هستند چیزی را به بازار فروش بفرستند که طرفدار بیشتری دارد.

از طرف دیگر تنوع محصولات چه از لحاظ طرح و رنگ و چه از لحاظ اندازه و تراکم سبب شده دست مشتری در خرید بازتر باشد؛ این روزها اما اکثر سوالاتی که خریداران محترم میپرسند این است که کیفیت فرش 700 شانه از 1200 شانه پایین تر است؟

در جواب باید بگوییم که خیر اصلا این طور نیست، شانه و تراکم فرش ربطی به کیفیت آن ندارد، بلکه الیاف مصرفی در فرش تعیین کننده ی میزان کیفیت آن است؛ شانه و تراکم تنها در زیبایی و ظرافت بافته اهمیت دارند. به عنوان مثال در فرش 1200 شانه در هر مترمربع از فرش 1200 گره وجود دارد و این بدان معناست که فرش ریزبافت تر بوده و طرح آن بیشتر به چشم می‌آید، همین زمینه ساز این است که رنگ ها زنده تر و طبیعی تر چون بوستانی پیش روی دیدگانتان باشد.

از آن گذشته هر چه میزان شانه ی فرش بیشتر باشد تراکم آن نیز افزایش پیدا میکند، در حقیقت تراکم روی میزان استحکام و مقاومت فرش تاثیرگذار است. پس فرش ماشینی 1200 شانه نسبت به نوع 700 یا 1000 شانه استحکام بالاتری نیز دارد.

 

فرش های 1200 شانه با چه الیافی بافته میشوند؟

شرکت فرش شادمان برای بافت این نوع فرش از الیاف آکریلیک هیت ست شده استفاده میکند که مرغوب ترین نوع نخ حال حاضر است؛ این نوع الیاف علاوه بر این که پرزدهی فرش را به شدت کاهش میدهد مقاومت خوبی در برابر شست وشو، گرما، حرارت و پاخوردگی دارد؛ به همین منظور از لحاظ درجه کیفیت نیز این فرش‌ها از میزان رضایت خوبی برخوردار هستند.

از مزیت های دیگر فرش هایی که در بافت آنها از الیاف آکریلیک هیت ست شده استفاده شده است میتوان به لطافت و نرمی آن اشاره کرد که راحتی و لبخند را به شما عزیزان هدیه میکند.

 

چه مواردی سبب محبوبیت فرش های 1200 شانه شده است؟

فرش 1200 شانه نه تنها در میزان شانه و تراکم یک سر و گردن از بقیه بالاتر است که میزان رنگ های به کار برده شده در آن نیز به نسبت بقیه ی فرش ها بیشتر است، سه پالت رنگی مختلف که تقریبا در هر کدام 8 الی 12 رنگ متفاوت یافت میشود و رنگ بندی متنوعی را پیش روی شما عزیزان قرار میدهد.

طبق سلایق هر مشتری و نوع دکوراسیون و رنگ حاکم بر خانه باید رنگ های متفاوتی وجود داشته باشد تا بتوان از میان آن ها همانی را برگزید که بیشترین هم خوانی را با سایر المان های موجود در خانه دارد، پس رنگ پس زمینه ی فرش خیلی مهم است، فرش 1200 شانه برآورنده ی نیاز هر سبک و سلیقه ای است.

همچنین از دیگر مواردی که باعث محبوبیت این نوع فرش ها شده است وجود ابعاد مختلف برای آن هاست. برخی همین که نام فرش 1200 شانه را میشنوند گمان میکنند این بافته ها اندازه ای بزرگ داشته و نمیتوانند در مقیاس مورد نظرشان همان قالی را پیدا کنند که میخواهند، اما اینطور نیست فرش های 1200 شانه در ابعاد استانداردی تولید میشود و میتوانید بنا به نیاز خود یکی از اندازه های زیر را برگزینید:

فرش 1200 شانه 12 متری

- فرش 1200 شانه 9 متری

- فرش 1200 شانه 6 متری

لازم به ذکر است که این ها صرفا اندازه های استاندارد برای تمام فرش ها هستند، در این بین هر مشتری میتواند به صورت سفارشی اندازه ای بزرگتر یا کوچک تر را سفارش داده و قالی را در همان ابعاد تحویل بگیرد.

 با مراجعه به صفحه ی محصولات سایت فرش شادمان به راحتی میتوانید تمام انواع این فرش ها را مشاهده کرده و سفارشات خود را ثبت نمایید.

خرید فرشی مرغوب و اصل به یکی از دغدغه های افراد تبدیل شده است، چرا که همه ی افراد آوازه ی فرش کاشان را شنیده اند اما نمیتوانند دسترسی مستقیم به آن داشته باشند؛ شادمان سعی نموده این نیاز را مرتفع کرده و با استفاده از سیستم سفارش هوشمند و آنلاین، هر فرشی را با هر شکل و اندازه ای به اقصی نقاط ایران ارسال کند.

فرش های 1200 شانه نیز شامل همین مورد است؛ انتخاب خود را انجام داده و پس از مقایسه های مختلف سفارش خود را ثبت نمایید آنگاه تیم شادمان به صورت رایگان سفارش را درب منزل به شما تحویل میدهند و همانجا میتوانید پرداخت را انجام دهید.

تمام تلاش این تیم جلب رضایت شما و ساخت لبخند بر لبانتان است؛ امید است که راضی باشید.

 

نظرات کاربران

کد امنیتی