****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

شنبه 06، مهر 1398
فرش ماشینی یکپارچه

فرش ماشینی یکپارچه

 

معمولا مکان هایی چون مساجد، موزه ها و سایر مکان های بزرگ و مجلل نیاز به فرش هایی با ابعاد بزرگ و غیر ستاندارد دارند؛ در این مکان ها به اجبار باید از فرش های بزرگ و یکپارچه استفاده کرد که علاوه بر حفظ زیبایی، دکوراسیون محیط را نیز بهتر کند.

مقاله مرتبط: انتخاب فرش در دکوراسیون

بودن در مکانی که فرش بزرگی تمام قسمت های آن را مفروش کرده باشد حسی از شکوه و عظمت به فرد القا میکند و محیط را مجلل تر از آنچه که هست نشان میدهد در مقابل این فرش ها از قیمت و ارزش هنری بالاتری نیز برخوردار هستند.

بر همین اساس بر آن شدیم تا توضیحاتی در این خصوص در اختیارتان قرار دهیم تا مطالعاتی در این زمینه داشته باشید؛ سر فصل هایی که در این مقاله ارائه خواهند شد عبارتند از:

  • فرش بزرگ و یکپارچه چیست؟
  • فرش یکپارچه را از کجا خریداری کنیم؟
  • قیمت فرش بزرگ و یکپارچه
  • صادرات فرش قواره بزرگ، تخصص ایرانی

 

فرش بزرگ و یکپارچه چیست؟

فرش قواره بزرگ یا فرش یکپارچه اصولا برای مکان هایی استفاده میشود که شکل معماری و کاربری خاصی داشته باشد؛ محیط های مذهبی، تفریحی، هتل ها و برخی سالن ها و موزه های تاریخی جزو این مکان ها محسوب میشوند.

باید در نظر داشت که فرش های قواره بزرگ با سفارش قبلی و در طرح و اندازه ی دلخواه فرد سفارش دهنده بافته میشود؛ رنگ بندی، طرح و نقش فرش، اندازه و ابعاد آن همگی بسته به نیاز محیط به طور خاص طراحی میشود. مهم ترین مسئله در طراحی فرش ماشینی در سایزهای بزرگ این است که فرش باید به گونه ای بافته و برش داده شود که اثری از اتصالات متوالی در فرش نباشد و بافته کاملا به صورت یکپارچه دیده شود.

 

فرش یکپارچه را از کجا خریداری کنیم؟

فرش بزرگ یکپارچه در سایزهای سفارشی به صورت فرش گرد، نیم دایره، مربع و مستطیل قابل بافتن است؛ این فرش از جمله تولیداتی است که در فرش فروشی ها و نمایشگاه ها موجود نیست و کسانی که به دنبال فرشی با سایز نامتعارف هستند برای پیدا کردن فرش دلخواهشان جست و جوهای بسیاری میکنند و معمولا به نتیجه هم نمیرسند، از طرف دیگر بسیاری از کارخانه های بافت فرش ماشینی هم دستگاه هایی دارند که به علت داشتن عرض کم، قابلیت بافت فرش های بزرگ و یکپارچه را ندارد به همین دلیل حتی ارتباط گرفتن با آن ها و اقدام از طریق خرید اینترنتی نیز نتیجه بخش نخواهد بود.

پیدا کردن کارخانه ای که قابلیت تولید چنین فرش هایی را داشته باشد سخت هست اما غیر ممکن نیست؛ این بافته ها در ابعاد و اندازه های مختلف چون فرش 700 شانه، فرش 1000 شانه و 1200 شانه قابلیت بافت در عرض 4 متر، 4.5 متر، 5 متر، 6 متر و ... به صورت یکپارچه را دارند. فرش های دایره ای نیز نهایتا در ابعاد 4 در 4 قابل سفارش هستند.

اگر خریدار فرشی بزرگتر از این ابعاد هستید، میتوان فرش را طراحی نمود و بافت آن را به صورت دو تکه انجام داد، در نهایت نیز تکه ها توسط رفوگر به هم دوخته میشود؛ در این حالت فرش قواره بزرگ و یکپارچه نیست اما حالتی یکنواخت دارد.

 

قیمت فرش بزرگ و یکپارچه

فرش بزرگ یکپارچه علاوه بر هزینه ی بافت، هزینه ای برای طراحی در سایز و ابعاد مورد نظر نیز دارد به همین دلیل نسبت به فرش های ماشینی با ابعاد استاندارد گران قیمت تر است اما گه گاه پیش می آید که اگر سفارش خود را به صورت اینترنتی ثبت کنید و خرید خود را آنلاین انجام دهید ممکن است همان هزینه فرش استاندارد را بپردازید.

مقاله مرتبط: مزایای خرید اینترنتی فرش ماشینی

لازم به ذکر است که اینگونه فرش ها معمولا به صورت جفت بافته میشوند، برای سفارش به صورت تکی بهتر است با کارشناس فروش کارخانه مورد نظر مشورت کنید و بهترین راه خرید را برگزینید.

 

صادرات فرش قواره بزرگ، تخصص ایرانی

ایران یکی از معدود کشورهایی است که بهترین متخصصان و هنرمندان تولید فرش را در اختیار دارد، همین دلیل محکمی است که همه ساله پیشرفت های چشمگیری در زمینه تولید فرش ماشینی و فرش دستباف داشته باشد، تا جایی که در تاریخ فرش جهان آمده که مرغوب ترین فرش های دنیا به دست ایرانیان بافته شده است. همچنین ایران جزو کشورهایی است که بیشترین صادرات فرش های قواره بزرگ را به خود اختصاص داده است.

کاشان یکی از شهرهای ایران است که در زمینه تولید و حتی صادرات فرش ماشینی چه در ابعاد استاندارد فرش 700 شانه، فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه و چه در زمینه تولید فرش های قواره بزرگ حرف اول را میزند؛ وجود کارشناسان ماهر و مواد اولیه درجه یک، سبب شده شهر کاشان یکی از بهترین ها محسوب شود.

در این شهر میتوان بنابر نیاز خود و به تعداد دلخواه فرش بزرگ یکپارچه با عنوان فرش سفارشی در ابعاد متناسب سفارش داد.

 

 

 

نظرات کاربران

کد امنیتی