****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

سه شنبه 24، تیر 1399
فاکتورهای مهم خرید فرش عروس (2)

فاکتورهای مهم خرید فرش عروس (2)

 

هر تازه عروسی برای تکمیل جهیزیه نیاز دارد که راجع به هر یک از وسایل مورد نیاز خود اطلاعات کاملی داشته باشد؛ انتخاب فرش ماشینی مناسب نیز از این قاعده مستثنا نیست. فرش از مهم ترین وسایل دکوراسیون خانه است؛ فضای بزرگی را اشغال میکند و شبیه جعبه ی مداد رنگی به فضای خانه رنگ میپاشد.

در فاکتورهای مهم خرید فرش عروس1 برخی از ویژگی های یک فرش جهیزیه خوب را عنوان کردیم و در این مقاله تعدادی دیگر را شرح خواهیم داد؛ عناوینی که در این مقاله بیان خواهند شد عبارتند از:

  • رنگ فرش متناسب با دکوراسیون خانه
  • فرش های نخ دار، یک نه بزرگ
  • فرش های ابریشم گونه ارزان بی کیفیت

 

رنگ فرش متناسب با دکوراسیون خانه

فاکتور مهمی که در خرید فرش جهیزیه باید مد نظر گرفته شود، متناسب بودن فرش منزل عروس با دیگر اجزای خانه است؛ هر فرش از نقش های مختلف با رنگ های متفاوت تشکیل شده؛ رنگ ترنج و لچک ها، حاشیه فرش و المان های دیگر باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشند.

رنگ فرش منزل عروس میتواند متناسب با رنگ کفپوش باشد یا اینکه با کاغذ دیواری، پرده و مبلمان ست شده باشد؛ گاهی تضاد خود خالق زیبایی است، توضیحات این بخش به این معنا نیست که اگر کف پوش یا دیگر اجزا رنگی روشن داشتند حتما فرش ها هم در همان طیف انتخاب شوند، بلکه میتوانید با در نظر گرفتن برخی شرایط از رنگ های متضاد هم استفاده کنید و شاهد زیبایی دو چندان خانه باشید.

هیچ باید و اجباری وجود ندارد بلکه همه چیز بسته به فضا و امکاناتی که دارید و سلیقه و انتخاب شما بستگی دارد.

مسئله دیگری که باید مد نظر داشته باشید توجه به مد روز است، بسیاری از خانواده ها برای خرید فرش تازه عروس، دست روی جدیدترین مدل فرش میگذارند اما تجربه ثابت کرده کالایی که در یک برهه زمانی بسیار پر طرفدار بوده و به اصطلاح از روی مد خریداری شده، سال های بعد خسته کننده و از مدافتاده شده است.

به عنوان در سال های اخیر نوعروسان خانه های خود را به سبک اروپایی دیزاین میکنند و جهیزیه ای که میخرند بر همین اساس است، اکثر وسایل رنگ روشن و فرش ها تماما از دسته رنگ های نود انتخاب شده اند، شاید در وهله اول زیبایی و دلبازی این دست خانه ها چشم نواز باشد اما بعدها خود سبب ساز دردسر است، توجه به تمیزی وسایل و فرش ها، نیاز به شست وشوی مدام فرش ها و دیگر مسائل پیرامون آن همه باید مورد توجه قرار گیرند. توصیه کارشناسان فروشگاه فرش ماشینی شادمان، خرید فرش های طرحدار به جای خرید فرش تک رنگ و روشن است.

نکته: موردی که جدا از رنگ ها باید مورد بررسی قرار گیرد جنس کف پوش خانه است؛ سنگ و سرامیک از آن دست کفپوش هایی هستند که خانه را زیبا میکنند اما معمولا بیشتر فرش ها روی آن ها سر میخورند؛ حتی دیگر کفپوش ها چون پارکت، لمینیت نیز همین مشکل را دارند، برخی از خیر زیبایی کفپوش میگذرند و تمام کف خانه را موکت میکنند تا از شر سر خوردن فرش خلاص شوند اما پیشنهاد ما به شما خرید فرش ماشینی است که دور تا دور آن چرم دوخته شده باشد. چرم دور این فرش ها مانند یک سرعتگیر عمل کرده و از سر خوردن فرش جلوگیری میکند .

فرش های چرم دوزی شده در ابعاد مختلف چون فرش 700شانه، فرش ماشینی 1000 شانه و فرش1200شانه موجود هستند.

 

فرش های نخ دار، یک نه بزرگ

همان طور که اشاره شد معمولا نوعروسان برای خرید فرش جهیزیه سراغ دکوراسیون های مدرن میروند یکی از مدل فرش های مدرن که این روها پا به بازار گذاشته و به شدت هم طرفدار پیدا کرده است، فرش های پرز بلند هستند، اگر شما هم برای فرش جهیزیه قصد خرید این طرح های مدرن و پرزبلند را دارید بهتر است کمی در تصمیم خود تجدید نظر کنید؛ مخصوصا اگر قرار است در قسمت های پر رفت و آمد خانه از این فرش ها ستفاده نمایید.

مشکلاتی که با خرید این فرش ها تجربه خواهید کرد عبارتند از:

-ظاهری زیبا و جذاب دارد اما س گذشت مدتی زود کثیف شده و نه میتوان به راحتی آن را شست و نه راحت جارو کشید.

-مدام باید پرزها و خاب نخ ها را مرتب کرد.

-تار و پود فرش خیلی راحت از فرش جدا میشود و اگر در جاهای پر رفت و آمد استفاده شود فرش به اصطلاح تو خالی و کچل خواهد شد.

-نشستن و خوابیدن روی این فرش ها راحت نیست.

منظور از گفتن این نکات این نیست که اصلا و ابدا نمیتوان اینگونه فرش ها را خریداری کرد، بلکه توصیه میکنیم که حداقل برای جاهای پر رفت و آمد دور خرید فرش های پرز بلند را خط بکشید.

فرش های ابریشم گونه ارزان بی کیفیت

فرش های دستباف اکثرا کیفیت خوبی دارند و در عوض به قیمت های بالایی هم فروخته میشوند، برخی از خانواده ها برای تهیه جهیزیه اقدام به خرید فرش ابریشم گونه میکنند تا به خیال خود با یک تیر دو نشان زده باشند، به این منظور که در عین پرداخت هزینه ی کمتر فرش هایی شبیه به فرش دستباف داشته باشند اما این دست فرش ها دوام خوبی نخواهند داشت.

فرش های ابریشم گونه زیبا و براق هستند و زمانی که روی آن ها دست میکشید لطیف به نظر میرسند اما اصلا به درد مکان های پر رفت و آمد نمیخورند؛ چرا که این گونه فرش ها بسیار ظریف و نازک هستند.

اگر یکبار فرش های ابریشم گونه را که به فرش های بلژیکی نیز معروف هستند را بشویید، شاهد تغییر شکل آن خواهید شد آنوقت پشیمانی سودی نخواهد داشت.

 

در نهایت باید عنوان کنیم که همیشه مشورت باعث میشود بهترین تصمیم ممکن گرفته شود؛ در زمینه خرید فرش برای جهیزیه نیز با کارشناسان و افراد خبره صحبت کنید تا با استفاده از تجربه های آنان و با توجه به سلیقه و علاقه ی خود بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. بی شک خرید فرش دلخواه نیازمند صرف زمان و هزینه است.

روز و روزگارتان خوش.

 

 

نظرات کاربران

کد امنیتی