****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

شنبه 10، خرداد 1399
روشهای ایجاد هماهنگی میان پرده و فرش در دکوراسیون

روشهای ایجاد هماهنگی میان پرده و فرش در دکوراسیون

پنجره های خانه ،چشم های خانه محسوب میشوند. برخی افراد انتخاب پرده ها را چندان مهم در چیدمان نمیدانند. این در حالی است که  پرده نقش مهمی در چیدمان دارد. اگر پرده در نقطه کانونی خانه قرار گرفته باشد نقش مهمتری را نیز برعهده دارد.(نقطه کانونی خانه همان نقطه ای است که به محض ورود به خانه به چشم میخورد. در الفبای دکوراسیون نقطه کانونی خانه یکی از موارد اصلی به شمار میرود.) به همین دلیل است که انتخاب یک پرده رنگی مناسب میتواند زیبایی چیدمان خانه را دو چندان کند. برای بسیاری از افراد هماهنگ کردن رنگ بین فرش و پرده ها دشوار است .تفاوتی ندارد فرش 1200شانه را بخواهید با پرده ست کنید یا فرش 700شانه را انچه که مهم است این است که اگر فرش و پرده تناسب نداشته باشند،این ناهماهنگی زیاد به چشم میاید. در ادامه به طور کامل به این مبحث میپردازیم.

انتخاب رنگ خنثی

اگر فرش خانه را زمینه خنثی انتخاب میکنید ،رنگ پرده ها حتما پر رنگ انتخاب کنید تا در کنار یکدیگر جلوه داشته باشد. رنگ خنثی همان رنگ طوسی روشن ،فیلی ،کرم روشن .... است. اما اگر قضیه کاملا برعکس باشد،رنگهای خنثی اولین چیزی هستند که میتوانید برای پرده ها در نظر بگیرید. این رنگ ها با هر جز از دکوراسیون هماهنگ میشوید. رنگهای خنثی دارای آرامش بوده و برای هر فضایی در دکوراسیون داخلی قابل استفاده هستند.

تناسب طرح پرده و فرش

طرح ونقوشی را انتخاب کنید که با یکدیگر همخوانی داشته باشند. میتوانید پرده هایی انتخاب کنید که طرح کلی آن با فرش شما همخوانی داشته باشند. میتوانید پرده هایی  انتخاب کنید که طرح کلی آن با فرش همخوانی داشته باشد.

-فانتزی

اگر فرش خانه را فانتزی یا مدرن انتخاب میکنید ،پرده ها را مدرن انتخاب کنید. فانتزی بودن پرده جزیی از بخش کل چیدمان فانتزی خانه است.در تصویر مقایل نمونه ای از پرده های فانتزی را مشاهده میکنید . بهتر است ،وسیله ای با رنگ تیره اما متناسب با این دو رنگ انتخاب کنید تا خانه از بی روحی خارج شود.

 

–اصیل

اگر فرش خانه را اصیل انتخاب کرده اید ، پرده ها را بهتر است اصیل انتخاب کنید. پرده های اصیل منظور پرده های حریر و و چند لایه است .در تصویر مقابل نمونه ای از پرده های اصیل را مشاهده میکنید.

نقش رنگ در انتخاب پرده

برخی افراد معتقدند که وسایل خانه را همرنگ انتخاب کنند. نکته ای که لازم است تا خدمت این عزیزان گفته شود این است که اگر خانه همه اجزا از جمله پرده و فرش یک رنگ باشد ، نوعی تکرار در چیدمان مشاهده میکنید که هیچ جذابیتی برای افراد ندارد. در واقع انرژی مثبتی القا نمیکند. اما به جای این کار میتوانید از یک طیف رنگ انتخاب کنید. مثلا به طیف رنگ آبی دقت کنید ،در این طیف رنگ آبی کاربنی ،آبی آسمانی ،سرمه ای وفیروزه ای .... وجود دارد . شما میتوانید رنگ پرده و فرش را از یک طیف انتخاب کنید . اما تیره و روشن . همین تیره و روشن بودن سبب میشود که جلوه وسایل خانه بیشتر میشود. برخی افراد هستند که تمایلی به انتخاب رنگ از یک طیف ندارند ، انتخاب رنگ مکمل به این افراد پیشنهاد میشود. مثلا رنگ آبی و نارنجی ،رنگ سرمه ای و زرشکی ،رنگ بنفش و زرد  از این خانواده ها هستند.اما استفاده از رنگهای تضاد نیز میتواند کمک کننده باشد. رنگ سفید و سیاه از جمله این رنگها هستند.

اما کلام آخر این است که خانه ای پرده نداشته باشد در صورتی که پرده در نقطه کانونی نباشد زیاد نبودش مشخص نیست. این در حالی است که اگر پرده در نقطه کانونی قرار داشته باشد نبود ان کاملا مشخص است. 

نظرات کاربران

کد امنیتی