****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

شنبه 12، بهمن 1398
در هنگام خرید فرش ماشینی به چه نکاتی دقت کنیم؟

در هنگام خرید فرش ماشینی به چه نکاتی دقت کنیم؟

برخی اجزای خانه هستند که تنها اجزای ضروری خانه به شمار میرود مثل یخچال ،فرش ،.... بسیاری از لوازم دیگر خانه که در حال حاضر در خانه های بسیاری مان یافت میشود اجزای عیر ضروری هستند وصرفا برای رفاه بیشتر خریداری میشوند. از زمان قدیم تا کنون هنگام خرید لوازم مهم خانه (به دلیل اینکه افراد تمایل دارند زمان زیادی از ان استفاده کنند)دقت بیشتری صورت میگرفته است.حال خرید فرش ماشینی نیز شامل نکاتی است که در زیر به انها اشاره خواهیم کرد.

نکات خرید فرش ماشینی

**یکی از مواردی که برای خرید فرش باید مشخص باشد،متراژ خانه است. متراژ خانه ای که قرار است برای ان فرش تهیه شود. فقط لازم است تا نکته ای راعایت شود قانون فاصله 40سانت فاصله تا دیوار

** قبل از خرید مشخص کنید رنگ چیدمان خونه چیست وقصد دارید تا فرش را چه رنگی بخرید. همین انتخاب رنگ میتواند شما را در خرید فرش یاری کند و وقت کمتری صرف خرید فرش کنید.

**ملاکهایتان را قبل از خرید فرش تعیین کنید.

-قیمت

-کیفیت

-زیبایی (ظرافت)

اگر ملاک اول شما قیمت به باید بدانید که فرش 700شانه از دیگر شانه ها قیمت مناسب تری دارد ،اما کیفیت وظرافت ان پایین تر است.اگر ملاک شما کیفیت است. به جنس نخ خاب فرش حتما توجه کنید. چون مهمترین عامل کیفیت فرش ماشینی ،جنس نخ خاب فرش است.مورد دیگری که در کیفیت فرش موثر است ،شانه وتراکم فرش است .هرچه شانه وتراکم فرش بیشتر باشد فرش کیفیت بیشتری دارد. ظرافت از دیگر مواردی است که به شانه وتراکم فرش وابسته است. البته ناگفته نماند که اولویت قرار دادن ظرافت فرش میتواند شما را به سمت یک انتخاب اشتباه ببرید. فرش های شنل یا ابریشم نما ظاهر زیبایی دارند اما جنس نخ انها از جنس الیافی است که پلاستیک دارند در نتیجه ممکن است به سلامتی شما آسیب وارد کند.

**برای هر مکانی فرش متناسب با همان جا را بخرید.برای اتاق خواب ،فرش اتاق خواب ،برای سالن پذیرایی فرش سالن و برای آشپزخانه ،فرش آشپزخانه بخرید.فرش اتاق خواب میتواند گلیم فرش ،گبه ، یا فرش ماشینی با شانه های مختلف باشد. فرش آشپزخانه نیز بهتر است گبه یا گلیم فرش باشد تا بتوانید ان را به رحتی بشویید. اما فرش سالن پذیرایی میتواند(فرش ماشینی 1200شانه ،فرش 1000شانه یا .... باشد)

**دوام وماندگاری فرش

یکی از مواردی که در ماندگاری فرش موثر است ،شستن کمتر فرش ماشینی است.

**لطافت فرش

**خرید فرش از مکانها قابل اعتماد(شرکت فرش شادمان برای خرید اینترنتی افراد یک تضمین مهم قرار داده است، پرداخت درب منزل)

**مرغوبیت فرش فرش ماشینی یک تا دو ماه پرزمیدهد،اما اگر از این بازه بیشتر شد دیگر فرش مر غوب نیست .

**رنگ فرش

انتخاب رنگ فرش ماشینی از اهمیت ویژه ای برخودار است چون میتواند نسبت مستقیم با ماندگاری فرش داشته باشد .شاید سوال برایتان پیش بیاید چرا؟ چون اگر رنگ فرش چرک تاب انتخاب شود و یک دست روشن نباشد امکان کثیف شدن ان کمتر است و در نتیجه کمتر شسته میشود.نورگیر بر انتخاب رنگ فرش خانه شما موثر است. اگر خانه شما نورگیر به اندازه کافی دارد ،لازم نیست که فرش ماشینی رنگ روشن بخرید. ولی اگر نور طبیعی خانه کافی نیست بهتر است ،فرشی انتخاب کنید که رنگ نسبتا روشنی داشته باشد.

**طرح فرش اگر خانه شما زیاد در معرض گرد و خاک است ،فرشی بخرید که طرح شلوغی داشته باشد. تنها نکته ای که لازم است در مورد فرش با طرح شلوغ رعایت کنید چیدمان خلوت است.

**ضخیم بودن فرش برایتان مهم است که فرش خانه ضخامت داشته باشد ، در ین شان هایی که فرش ماشینی دارد ،فرش ماشینی 700شانه شخامت بیشتری دارد.

**معماری خانه شما در انتخاب فرش نقش دارد. اگر خانه شما معماری گرد دارد ،فرشهایی که طرج مرکزگرا دارند برای خانه شما مناسب هستند. فرشهایی که طرح غیرمرکزگرا دارند برای خانه هایی مناسب هستند که معماری معمولی یا مستطیلی دارند.

نکات زیر نکات خانه داری به شمار میرود.

*-*هر شش ماهی یکبار فرش را جابه جا کنید تا همه فرش پاخوری یکسانی داشته باشد.

*-*اگر فرش با ضخامت بالا بخرید. جای وسایلی مثل پایه های مبل یا پایه های بخاری بر روی این فرشها باقی میماند ،بهترین راهکاری که وجود دارد این است که فرش را جای گودی های باقی مانده روی فرش را قاب یخ قرار بدهید و اجزه بدهید یخ ذوب شود. سپس با یک قاشق فرش را با حالت اولیه برگردانید وبا دستمال ان را خشک کنید اجازه دهید فرش خشک شود.

*-*به محض پارگی و پوسیدگی فرش یا خورده فرش ان را رفوگر نشان دهید واجازه ندهید که این مقدار بیشتر شود.

*-*برای پاک کردن پرزفرش ماشینی در بازه ای که گفته شد ،لازم است تا به صورت منظم جاروبرقی بکشید. اما اگر جنس نخ خاب فرش آکریلیک هیت ست شده باشد نه مو را جذب میکند ونه پرزدهی بالایی دارد.

*-*برای جلوگیری از آسیب زیاد به فرشها ،بهتر است که از روفرشی استفاده کنید. هنگام خرید فرش ماشینی حتما دقت کافی به خرج بدهید. از ان مهمتر با اطلاعات کافی سراغ خرید فرش بروید. خرید با قمیت مناسب همیشه هم مناسب تمام نمیشود. فرشهایی در حال حاضر در بازار وجود دارند که قیمت مناسبی دارند اما نه تنها کیفیت لازم را ندارند ،بلکه مممکن است به سلامت شما لطمه وارد کنند.


 

نظرات کاربران

کد امنیتی