****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

یکشنبه 03، شهریور 1398
دانستنی هایی در مورد فرش ماشینی 700 شانه

دانستنی هایی در مورد فرش ماشینی 700 شانه

 

بعد از رونق تولید فرش ماشینی، تولیدکنندگان همیشه به دنبال طرح های نو و تازه ای بودند تا صنعت فرش ماشینی همچنان سیر صعودی خود را حفظ نماید و طرفداران خود را از دست ندهد. فرش در هر خانه ایرانی کالایی ضروری به شمار میرود بنابراین وجود طرح های متنوع و توجه به سلایق مختلف امری است که بیشترین توجه را به خود معطوف کرده است. تولید فرش1200شانه سبب شده است که حتی افرادی که تمایل به خرید فرش دست بافت دارند به سمت خرید فرش ماشینی جذب شوند. زیرا فرش1200شانه دست بافت گونه است.

مقصود ما از نگارش این مقاله نیز آشنایی با دسته ای از فرش های ماشینی است که ظاهرا طرفداران زیادی هم دارد، بی شک ارتقا آگاهی در هر زمینه ای باعث میشود که هنگام خرید هر محصولی انتخابی آگاهانه تر داشته باشید و از خرید خود راضی باشید؛ به همین منظور قصد داریم در مورد فرش ماشینی 700 شانه، قیمت فرش ماشینی و ویژگی های مختص به آن صحبت کنیم.

 

تراکم عرضی و طولی فرش ماشینی 700 شانه کاشان

از مهم ترین داستنی هایی که در زیبایی فرش ماشینی تاثیرگذار است، میزان شانه و تراکم فرش میباشد. به تعداد ریشه های بافته شده در یک متر عرض فرش شانه گفته میشود و به یک متر گره های بافته شده در قسمت طولی فرش ماشینی نیز تراکم فرش میگویند. در اصل شانه فرش در زیبایی و ریزنقشی آن اثر گذار است و هر چه بیشتر باشد فرش ماشینی نقش های زنده تری خواهد داشت؛ در مقابل تراکم فرش در میزان مقاومت و استحکام آن تاثیرگذار خواهد بود و طول عمر فرش با تراکم رابطه خواهد داشت.

از پر طرفدارترین فرش های ماشینی، فرش 700 شانه است که با تراکمی برابر با 2100 تا 3000 عرضه میشود و در این میان متداول ترین نوع آن 2550 است. از نکاتی که در مورد این فرش ها جالب توجه میباشد این است که به عنوان فرش های دستباف گونه یا هندلوک نیز شناخته میشوند؛ پشت این گونه فرش ها بسیار شبیه به فرش های دستباف است و زیبایی آن را دو چندان میکند.

فرش 700 شانه نسبت به دیگر فرش ها ضخامت بیشتری دارد؛ این ضخامت برای برخی خوشایند و زیبا است و برخی دیگر نیز ضخامت کمتر را عامل زیبایی و ظرافت فرش میدانند؛ اما نکته ی مهمی که باید بدان اشاره کرد مناسب بودن فرش 700 شانه برای نشستن است.

 

ویژگی های فرش 700 شانه

 با توجه به موارد گفته شده هر چه شانه و تراکم فرشی بیشتر باشد علاوه بر زیبایی بیشتر، فرش ماشینی استحکام بالاتری نیز خواهد داشت. قالی هایی که در دسته فرش های 700 شانه قرار میگیرند از لحاظ شانه و تراکم پایین هستند و فرش زمینه ای خالی تر نسبت به فرش 1000 شانه و فرش 1200 شانه خواهد داشت؛ در عوض فرش های 700 شانه از نرمی و لطافت بالاتری برخوردار هستند. بر همین اساس با وجود طرح های متنوع و رنگ های مختلف انتخاب بسیاری از خریداران نیز فرش 700 شانه است. اگر نگاهی به بازار فروش فرش بیندازید به خوبی متوجه میشوید که نیاز هر سلیقه به خوبی تامین شده است.

از دیگر ویژگی های مهم این مدل فرش ماشینی اقتصادی بودن قیمت آن است؛ این روزها با توجه به وضع اقتصادی جامعه قیمت عامل بسیار مهم و تاثیرگذاری خواهد بود؛ به همین منظور اختلاف قیمت فاحش فرش های 700 شانه با دیگر رقبای خود چون فرش های 1000 و 1200 شانه سبب شده که طرفداران خاص خود را داشته باشد.

 

رنگبندی فرش 700 شانه

این مدل قالی ها رنگ بندی متنوعی دارند، بی شک رنگ های متنوع تاثیری شگرف در میزان فروش یک محصول دارد و فرش 700 شانه نیز از این مورد استثنا نیست؛ شرکت فرش شادمان از سه پالت رنگی مجزا برای طرح فرش های 700 شانه ی خود استفاده کرده که در نوع خود بی نظیر و کم سابقه است. این قالی ها در پالت رنگی 8 رنگ، 10 رنگ و 12 رنگ عرضه میشوند که سبب تنوع بالای محصول و برآوردن نیاز هر سلیقه شده است.

 

الیاف به کار رفته در فرش ماشینی 700 شانه

از عوامل مهم دیگری که در کیفیت هر فرش ماشینی تاثیر گذار است، نوع الیاف به کار رفته در آن است؛ چرا که در نتیجه نهایی بسیار اثر گذار خواهد بود.

فرش های موجود در شرکت فرش شادمان از الیاف درجه یک تهیه شده و کیفیت بسیار بالا و مرغوبی دارند. همچنین تمامی محصولات این شرکت از الیاف آکریلیک هیت ست شده بافته میشوند که امروزه به عنوان بهترین نوع الیاف میان مردم شناخته شده است.

از مهم ترین خصوصیاتی که برای الیاف هیت ست شده میتوان بر شمرد باید به عدم پرزدهی، دوام و ماندگاری رنگ، مقاومت بالا در برابر حرارت و استحکام در برابر فرسایش اشاره کرد.

 

خرید اینترنتی فرش ماشینی 700 شانه

برای خرید فرش ماشینی 700 شانه به فروشگاه اینترنتی شادمان مراجعه کنید و کالای خود را به قیمت خرید مستقیم فرش از کارخانه تهیه کنید؛ توجه داشته باشید که شرکت شادمان تمامی کالاهای خود را با ضمانت نامه معتبر ارسال میکند. برای رفاه حال مشتریان گرامی ارسال نیز به صورت رایگان خواهد بود. از مهم ترین مزایای خرید اینترنتی فرش ماشینی میتوان به امکان مقایسه ظاهر و قیمت محصول، دسترسی به طیف مختلف محصولات، حق انتخاب وسیع تر و... اشاره کرد.

 

 

نظرات کاربران

کد امنیتی