****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

چهارشنبه 28، خرداد 1399
جلوگیری از سر خوردن فرش ماشینی روی سرامیک

جلوگیری از سر خوردن فرش ماشینی روی سرامیک

چه کارکنیم فرش ماشینی روی سرامیک سر نخورد؟

چگونه یک فرش ماشینی خوب بخریم ؟

بسیاری از اوقات به هنگام راه رفتن روی فرش، متوجه جابه جا شدن فرش در زیر پای خود شده ایم. یا زمانی که روی پله ای راه می رویم که با فرش پوشیده شده، امکان سر خوردن و افتادن از روی پله را داریم. این به این دلیل است که امروزه با تغییر دکوراسیون ها افراد ترجیح می دهند تا فرش ماشینی را روی سرامیک بیندازند و کمتر مایل اند تا از موکت در زیر فرش خود استفاده کنند. در حالیکه سر خوردن فرش روی سرامیک می تواند خسارت های جبران ناپذیری را برای افراد به همراه داشته باشد. مخصوصا این امر برای کودکان و سالمندان که توانایی زیادی در کنترل تعادل خود ندارند، می تواند خطرناک و زیان بار باشد. پس اگر شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که مایلید تا فرش ماشینی تان را روی سرامیک پهن کنید و از سر خوردن مداوم آن رنج می برید، توجه شما را به این مقاله جلب می کنم. روش هایی که در ادامه ذکر می شوند باعث جلوگیری از سر خوردن فرش روی سرامیک می شوند.

ملاکهای بهترین فرش ماشینی چیست ؟

روشهای جلوگیری از سر خودرن فرش ماشینی روی سرامیک

استفاده از ترمز فرش:

ترمز فرش وسیله ای از جنس پلاستیک یا سیلیکون و یا فوم است که وظیفه ی ثابت نگهداشتن فرش را برعهده دارد. ترمز فرش وسیله ای ارزان قیمت و بسیار کاربردی است. ضمن اینکه به هنگام شستن فرش هم با مشکل مواجه نمی شوید و می توانید از ترمز فرش ها دفعات زیادی استفاده کنید. ترمز فرش به صورت گیره است که یک طرف آن چسبناک است و به سرامیک می چسبد و طرف دیگر آن یک گیره دارد که به فرش متصل می شود و از جا به جا شدن فرش جلوگیری می کند. در واقع می توان گفت بهترین و اقتصادی ترین روش هم استفاده از ترمز فرش است. از ترمز فرش بیشتر برای فرش راه پله ها، فرش های ماشینی سبک، فرش های کوچک تزئینی، کناره ها، پادری ها و... استفاده می شود.

استفاده از وسایل سنگین:

اگر ترمز فرش در دسترس شما نیست می توانید از وسایل سنگین بهره بگیرید. بدین گونه که وسایل سنگینی مثل مبل، پایه های میز و یا هر چیز دیگری که احتمال سر خوردن را کم می کند را در جهت سر خوردن فرش قرار دهید. با توجه به مورد بیان شده در بالا، پس می توان نتیجه گرفت که اگر فرش سنگین باشد دیگر سر نمی خورد یا جا به جا نمی شود. به همین دلیل هم هست که بعضی افراد از فرش های 700 شانه در منازل خود استفاده می کنند. چون فرش های 700 شانه از دیگر فرش های 1000 شانه یا بالاتر سنگین تر هستند و کمتر جا به جا می شوند.

استفاده از لایه های مخصوص:

لایه های مخصوصی مثل آستر های اسفنجی شکل یا شبکه های توری و لطیف PVC می توانند در زیر فرش قرار بگیرند و از سر خوردن فرش جلوگیری می کنند. اندازه ی این لایه ها باید از اندازه ی فرشتان کوچک تر باشد تا از زیر فرش بیرون نزند. از این روش برای جلوگیری از سر خوردن فرش های آشپزخانه و همچنین در سرویس های بهداشتی استفاده می شود و برای پذیرایی ها مناسب نیستند.

استفاده از پد لغزش:

این پد ها به گونه ای هستند که به زمین می چسبند و از سر خوردن فرش جلوگیری می کنند. پدهای لغزش انواع مختلفی دارند که باتوجه به نوع کفپوشی که در زیر فرش قرار دارد نوع مناسب پد را انتخاب می کنید. مثلا اگر کفپوش خانه تان سنگ یا سرامیک است، بهتر است پدی از جنس فوم یا لاستیکی بخرید. برای خرید پد لغزش ابتدا اندازه ی فرشتان را بگیرید زیرا پد را باید به اندازه ی فرشتان تهیه کنید. پس از تهیه ی پد، آن را روی فرش پهن کرده و در صورت نیاز نشانه گذاری کنید. برای انجام این کار ابتدا باید فرش را از پشت پهن کرده و این پد را بر روی آن قرار بدهید. یکی از گوشه های پد فرش را نزدیک گوشه ی فرش و به فاصله ی حدود 3 سانتی متر از لبه های آن ثابت نگهدارید. سپس دو انتهای  دیگر پد فرش را نیز به فاصله ی 3 سانتی متر ازلبه های آن ثابت نگه دارید. سپس دو انتهای دیگر پد فرش را به فاصله 3سانتی متر از لبه های فرش علامت زده و خط راستی در امتداد لبه های فرش رسم کنید تا خط برش مشخص شود. قدم بعدی این است که پد فرش را با قیچی از روی خطوط رسم شده برش بدهید. در مرحله ی بعدی چسب دوطرفه ی مخصوص فرش را دور تا دور و در پشت فرش بزنید. نوار چسب ها را حدود 5 سانتی متر از لبه های فرش فاصله دهید. در صورتی که میخواهید پیوستگی بیشتری بین فرش و پد فرش ایجاد شود می توانید مقداری چسب در قسمت مرکزی فرش نیز بچسبانید. سپس روکش نوار چسب را جدا کنید. به همین راحتی می توانید از سر خوردن فرش راحت شوید. به جز موارد بالا، بعضی از فرش ها هم هستند که توسط چرم، دور دوزی شده اند و احتمال سر خوردنشان روی سرامیک و یا کفپوش ها کمتر است و دیگر نیازی ندارند تا از روش های بالا استفاده کنید. گاهی اوقات افراد از چسب های حرارتی برای ثابت نگهداشتن فرش خود استفاده می کنند. درست است که فرش به سرامیک می چسبد و دیگر تکان نمی خورد اما موقع جدا کردن فرش برای شست و شو یا انتقال فرش به یک مکان دیگر با زحمت زیادی برای جدا کردن فرش و تمیز کردن سرامیک از چسب ها مواجه می شوید.

نظرات کاربران

کد امنیتی