****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

شنبه 10، خرداد 1399
انتخاب فرش در دکوراسیون (2)

انتخاب فرش در دکوراسیون (2)

trips for decoration with rug

در مقاله ی قبلی بصورت خلاصه وار در مورد چگونگی انتخاب فرش در دکوراسیون صحبت کردیم و از لحاظ جنس و اندازه و مختصرا در مورد رنگ فرش نیز مواردی را بیان نمودیم.

در این مقاله اما به جزییات بیشتری میپردازیم و این مسئله را جزئی تر به بحث مینشینیم.

از آن جایی که فرش هم گران است و هم هر ساله امکان تعویض آن وجود ندارد، باید در انتخاب آن دقت و وقت کافی را گذاشت.

برای اکثر مردم انتخاب از بین فرش های مختلف در طرح و رنگ های متنوع سخت و گیج کننده است و همیشه نگران این هستند که از انتخابشان پشیمان شوند.

مقاله ی مرتبط: چگونه یک فرش ماشینی خوب بخریم؟

در ادامه سعی داریم با راهنمایی های بیشتر راه را برای انتخاب عاقلانه و موثرتر باز کنیم.

 

فرش قلب اول!

فرش به عنوان اصلی ترین عضو حیاتی خانه شناخته میشود و رنگ و مدل آن تمام وسایل و تم خانه را تحت تاثیر قرار میدهد، مخصوصا اگر فرش در قست هایی پهن شود که بیشتر دیده میشود.

یکی از این مکان ها  سالن اصلی خانه یا اتاق نشیمن است، قبلا نیز اشاره کردیم که باید ماهیت فرش و نوع کاربری آن را بدانید، حال نیز تاکید میکنیم که در ابتدا مشخص کنید مکانی که قصد دارید فرش را در آنجا پهن کنید چه نوع کاربری دارد، انتخاب رنگ بستگی به این دارد که چه استفاده ای از اتاقتان میکنید اگر صرفا محلی است برای استراحت، یقینا باید از رنگی بهره ببرید که نشانی از آرامش را داشته باشد؛ و یا اینکه اگر از اتاق به عنوان مکانی برای انجام کارهای روزانه استفاده میکنید، استفاده از رنگ های گرم و پویا بیشتر توصیه میشود.

بدین صورت گستره ی انتخاب هایتان کمی محدودتر شده و بهتر میتوانید از میان انواع طرح ها انتخاب درست تری داشته باشید.

 

پیاده سازی اشتباه، عامل تیرگی است

الهام گرفتن همیشه منبعی بوده که با استفاده از آن خلاقیت و نوآوری به گونه ای دیگر پدیدار میشده است. شما نیز قبل از پیاده سازی دکوراسیون، ایده های مختلف را ببینید تا درک بهتری از سلایق و نحوه ی چیدمان رنگ ها در کنار هم به دست آورید. در این صورت گرایشات رنگی خود را نیز بهتر خواهید شناخت و با بررسی گزینه های مختلف، میتوانید با دیدی بازتر شروع به پیاده سازی ایده ها نمایید.

به عنوان مثال معمولا طیف رنگی در اتاق خواب بیشتر به رنگ های خنثی گرایش دارد و برای اتاق ناهارخوری از رنگ هایی که به چوب نزدیک تر هستند بهره گرفته میشود.

 

مجموعه ی وسایل را در نظر بگیرید

انتخاب رنگ فرش بسته به دیگر وسایلی است که در کنار و روی آن قرار میگیرد، دارد؛ البته که قبلا نیز اشاره کرده بودیم که انتخاب فرش اولویت اولتان باشد؛ اما نباید کل را فراموش کرد و تنها به جز توجه کرد، بنابراین انتخاب رنگ مناسب به عناصر مختلفی که در منزل قرار دارد بستگی دارد.

از دیگر عواملی که تاثیر گذار است سبک زندگی شما و اعضای خانوادتان است بی شک خانواده هایی که فرزند کوچکی دارند برای اجتناب از دیده شده لکه ها بهتر است رنگ های تیره را انتخاب کنند.

در واقع نحوه ی زندگی و نیازهای هر یک از اعضای خانواده این مهم را مشخص میکند.

 

فرش را در کجای خانه پهن میکنید؟

سوال مهمی است که باید از خود بپرسید سپس سری به فروشگاه زده و میان فرش ها قدم بزنید. اگر فرش برای اتاق مهمان در نظر گرفته شده میتواند از بین طیف های روشن تر انتخاب شود چرا که عملا رفت و آمد زیادی به این اتاق نمیشود.

اگر برای اتاق کودکتان فرش انتخاب میکنید باید علاوه بر طرح فرش به جنس آن نیز توجه کنید و ...

علاوه بر تمام این موارد فرهنگ و سبک زندگی محل سکونتتان نیز در گستره ی انتخاب هایتان تاثیر گذار است؛ در برخی جوامع استفاده از فرش با زمینه ی قرمز مرسوم تر است، یا در برخی مناطق دیگر ممکن است قدم زدن روی فرش وقتی کفش پایتان است مشکلی نداشته باشد، در این صورت توصیه ای که داریم این است که قالی خود را از رنگ های تیره در اندازه های کوچک انتخاب کنید؛ یا اینکه ممکن است از آن دسته افرادی باشید که توجه به تمیزی تمام نقاط خانه برایتان امری مهم باشد، در این صورت عاقلانه نیست رنگی روشن خریداری کنید و عاملی آزاردهنده برای خود بسازید.

 

نظرخواهی کنید تا پشیمان نشوید.

در یک خانه افراد یک خانواده همگی باهم زندگی میکنند، بنابراین مسئله ی مهمی است که تمامی اعضای خانواده قسمت های مختلف را دوست داشته باشند؛ بنابراین با یکدیگر نمونه ها را نگاه کنید و سپس انتخاب نمایید؛ چنین کاری باعث میشود نظر دیگران را نیز بشنوید و شاید نکاتی دستگیرتان شود که قبلا توجهی به آنها نمیکردید.

 

در نهایت به عنوان توصیه های آخر هنگام خرید بی شک یقینا با مجموعه ی بزرگی از انتخاب های متعدد در زمینه های مختلف مواجه خواهید شد، در این مرحله بودجه و میزان توانایی خود در صرف هزینه را در نظر بگیرید و بهترین انتخاب در همان محدوده را داشته باشید.

هر چقدر هم که هزینه صرف سنگ های گران قیمت و پارکت های متنوع کرده باشید، هیچ چیز نمیتواند جایگزین یک فرش خوب باشد، و یکی از مهمترین دلایلش تاثیر بی بدیل فرش بر زیبایی خانه است.

ساخت یک دیزاین راحت و آرام نیازمند وجود فرش است و بدون آن ساخت چنین موقعیتی دشوار خواهد بود.

فرش ها معمولا در ابعاد مشخص شده ای بافته میشوند، گاهی نیز افراد بنا بر سلیقه ی خود فرشی را در ابعاد دلخواه سفارش میدهند. توصیه ای که در این زمینه داریم این است که در آپارتمان های کوچک فرش 12 متری پهن نکنید بلکه با کمک گرفتن از فرش های کوچک تر میتوانید به یک چیدمان شیک دست پیدا کنید. حتی برای اتاق خواب ها نیز میتوانید از قالیچه های کوچک استفاده کنید.

همانطور که در مقاله های قبلی اشاره شد فرش تنها محدود به نوع مربع و مستطیل نیست بلکه در شکل های گرد و بیضی نیز بافته میشود، اگر شرایط و مکان برایتان محدودیت ایجاد نمیکند میتوانید از این نوع نیز بهره ببرید.

 

آرامش مهمان قلبتان.

نظرات کاربران

کد امنیتی