****** ارسال فرش به صورت رایگان و پرداخت درب منزل می باشد. ******

دوشنبه 30، اردیبهشت 1398
آهار فرش ماشینی

آهار فرش ماشینی

فرش ماشینی نیز مانند هر محصول دیگری فرایندی را پشت سر میگذارد تا به عنوان زینتی برای منازل ما باشد؛ که مطالعه ی این مراحل خالی از لطف نیست چرا که در این صورت میتوان اطلاعات جامعی در مورد هر مرحله به صورت جداگانه به دست آورد و در صورت خرید فرش انتخاب مناسبی داشت.(در هنگام خرید فرش ماشینی به چه نکاتی دقت کنیم ؟)

زمانی که از کیفیت و ساختار فرش ماشینی صحبت میکنیم، عمده عواملی که مورد تفحص و بررسی قرار میگیرد نخ تار و پود فرش است و میزان تراکم آن؛ اما در واقعیت تمام چرخه ی تولید فرش و افزایش استقامت آن در همین چند مورد خلاصه نمیشود و چرخه ی تولید فرش ماشینی در مراحل آخر که معمولا شناخته شده هم نیست نقش حائز اهمیت و مهمتری در حفظ پایداری فرش و طول عمر آن دارد.

 

در این مقاله سعی بر این داریم که در مورد آهار فرش و روند آن بدانیم.

آهار برای افزایش استقامت نخ خاب قالی در پشت آن استفاده میشود که تشکیل شده از موادی چون چسب و رزین است که خود جز مواد آلی محسوب میشوند.

برای انجام عملیات آهار دستگاه های مخصوص وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی خواهیم نمود.

آهار چیست؟

به تلفیق نشاسته با چسب های گیاهی گوناگون و صمغ ها و یا مخلوط نشاسته و رزین های صنعتی اطلاق میشود. اصولا از ترکیب دوم در صنعت نساجی برای بالا بردن مقاومت منسوج مورد نظر استفاده میشود که میتواند پارچه یا فرش ماشینی باشد.

آهار خود به دو نوع طبیعی و مصنوعی تقسیم میشود و همانطور که از نامشان پیداست نوع طبیعی آن متشکل از نشاسته و ترکیبات آن و یا ترکیبات سلولزی است.

آهار مصنوعی نیز از موادی چون پلی اکریلات ها و اقسام متنوع پلی وینیل الکل ها و انواع کوپلیمر استاپرین تولید میشود.

 

آهار فرش چه میکند؟

اصولا هر کجا صحبت از مقاومت فرش ماشینی در میان است جنس الیاف فرش حرف اول را میزند؛ اما این تمام ماجرا نیست چرا که حتی اگر الیاف تشکیل دهنده ی فرش از بهترین نوع آن نیز باشد باز هم امکان فرسایش و پارگی وجود دارد، راه حل این مشکل آهار کردن فرش است که درصد فرسایش فرش را تا حد زیادی پایین می آورد. همچنین آهار راه کار بسیار مناسبی برای رفع پراکندگی پرزهای فرش است که با استفاده از آهار فرش سعی میکنند آن ها را بخوابانند.

 

 

انواع ماشین های آهار

در قسمت آهار زنی دو نوع سیستم وجود دارد که بنا به نیاز منسوج مورد نظر کارخانه از دستگاه مخصوص آن استفاده میکند. که عبارتند از:

  1. سیستم ماشین آهار با حرارت غیر مستقیم

در حال حاضر اکثر کارخانه ها ماشین های آهار با حرارت غیر مستقیم را استفاده میکنند. این دستگاه ها به صورت بخار و بدون مشعل مستقیم کار میکنند.

  1. سیستم ماشین آهار با حرارت مستقیم

مشعل های این نوع دستگاه آهارزنی به صورت مستقیم حرارت تولید میکنند.

ترکیبات آهار در قسمت تولید

فرمول نوشته شده و ثابتی برای تولید چسب آهار وجود ندارد و بسته به نوع فرش و دستگاه آهار زنی میزان مواد تشکیل دهنده ی آن متفاوت میشود؛ اما به طور کلی چسب خوب چسبی است که از انواع رزین خالص بدون مواد افزودنی ساخته شده باشد؛ چرا که نگامی که صحبت از آهار میشود از رزین به عنوان ماده ی اصلی و پایه ی انواع چسب نام برده میشود.

رزین چیست؟

رزین ترکیبی طبیعی یا مصنوعی بسیار چسبناک است که تحت شرایط خاصی سخت میشود. این ماده معمولا در الکل قابل حل بوده اما در آب حل نمیشود.

رزین طبیعی از گیاهان به دست می آید و بهترین نمونه ی آن شیره ی درخت کاج است که بوی تندی دارد.

رزین های مصنوعی نیز از مواد مختلفی تشکیل میشوند که هر کدام ویژگی ها و رنگ مخصوص به خود را دارند.

همچنین به عنوان ماده ی اولیه ای محسوب میشود که پیوند دهنده بوده و در ترکیبات قالب گیری قابل پخت، چسب ها و روکش ها مورد استفاده قرار میگیرد.

 

فرمول تهیه ی آهار برای فرش های ماشینی

  1. مقدار زیادی نشاسته را داخل راکتور ریخته و با آب سرد مخلوط میکنیم و حدود 30 دقیقه زمان میدهیم تا مواد خوب میکس شود.
  2. پس اطمینان از حل شدن نشاسته داخل آب حرارت را به تدریج و صورت مستقیم با غیر مستقیم جهت پخت نشاسته به سیستم وارد میکنیم.
  3. زمان پخت در دستگاه های مختلف متفاوت بوده و بسته به میزان حرارت و منبع آن دارد.
  4. انواع نشاسته در فاصله دمای بین 58 تا 70 درجه سانتیگراد به پخت کامل و نهایی خود میرسد؛ در این مرحله میزان دقت در دمای پخت مهمترین عامل در نوع و کیفیت چسب به دست آمده است.
  5. پس از پخت نشاسته، رزین پلی ونیل استات و مقداری هم پلاستوسایزر به صورت تدریجی به ترکیب اضافه میشود.
  6. به منظور پایداری چسب و جلوگیری از ایجاد فساد و خرابی لازم است حتما از مواد آنتی باکتری استفاده شود. نکته ای که در این جا مطرح است آن است که مواد آنتی باکری تنها تا زمان خشک شدن چسب پایداری دارد و پس از انجام مراحل تکمیل رعایت اصول نگهداری فرش ماشینی است که در میزان دوام آن تاثیر گذار است؛ مسائلی چون دوری از رطوبت و شرایط محیطی که حتما باید مورد توجه قرار گیرد تا فرش از بین نرود.

 

فرایند آهار زنی چگونه است؟

فرش بعد از طی تمام مراحل تولید خود از دستگاه تولید خارج شده و وارد قسمت آهارزنی میشود. در این بخش غلتک آهار داخل یک تشتک به صورت مداوم در حال چرخیدن است، در این حین فرش از روی غلتک عبور میکند و چسب میخورد و مستقیما به قسمت خشک کن فرستاده میشود.

در قسمت خشک کن با حرارتی بالغ بر80 تا 120 درجه خشک میشود. در بخش بعد یک سیلندر، با بخار گرم شده و فرش خشک شده را اتو میکند؛ این عمل باعث نرم شدن الیاف فرش میشود.

کار قالی ما در این مرحله به پایان میرسد و برای پرداخت دوم فرستاده میشود.

باید بدانید بسته به تراکم فرش، جنس نخ خاب فرش و سرعت غلتک آهار فرش مقدار آهار اعمال شده متفاوت میشود. دیگر نکته ای که یک آهار را از کیفیت مطلوب برخوردار میکند، میزان ثبات آهار در برابر شست و شو است.

در پناه حق.

نظرات کاربران

کد امنیتی